No nic mi nie pozostaje jak polemizować z tą opinią(chociaż tyle dobrze że Sąd podziela moje uwagi co do niej skoro przyjmuje moje zarzuty co do opinii prawda?

jakaś rada by Sąd nie miał żadnych wątpliwości że  to skutki wypadku ?

witam

Najgorzej jest polemizować z opinią biegłego z zakresu psychiatrii,ponieważ twierdzi że to iż zacząłem terapię u lekarza kilka miesięcy po zdarzeniu wg. niego NIE ma związku z wypadkiem,twierdzi że samemu zaniżam samoocenę (mój charakter,sugeruje mi podjęcie psychoterapii).No i jak tu się mam zgodzić z takim stwierdzeniem?!

zadałem smile  mam nadzieje że jednak  odpowiedzą odpowiednio, jedyny plus to chyba tylko to że  czas leci  a wraz z nim  odsetki ustawowe prawda?:)

Witam

historia wygląda następująco: w opinii uzupełniającej otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie m.in. że leczenie psychiatryczne obecnie nie ma związku z wypadkiem,że z badań psychologicznych nie wynikło że są jakiekolwiek zmiany w psychice,że niska samoocena itp NIE jest wynikiem wypadku?! 
Proszę o radę jak  zakwestionować taką odpowiedź? Dodam że od wypadku się pozostaje w leczeniu. Na moje rozumowanie  biegli stwierdzili że byłem nieszczęśliwy  a wypadek nie wpłynął w żaden sposób na moją psychikę  ;(

witam

Mam takie pytania odnośnie opinii wydanej przez biegłych lekarzy, czy blizny powypadkowe nie są przyczyną( następstwem )niskiej samooceny złego samopoczucia itp? Biegli jasno napisali że potrzebna terapia u psychologa lecz z drugiej strony piszą że to nie wypadek spowodował, w jaki sposób  to podważyć? aktualnie się leczę u psychiatry
Oraz czy faktycznie nie ma sensu omawiać skutki operacji która ma nastąpić ?Przecież zawsze jest ryzyko zwłaszcza przy operacji miednicy

dzięki Panie Versus  za odpowiedź:)

proszę mi powiedzieć ( z praktyki) jak wygląda sprawa odpowiedzialności TU  za możliwe przyszłe dolegliwości? przykład: lekarze biegli w opinii napisali,że w przyszłości czekać mnie będzie wstawienie sztucznego biodra,czy to "podchodzi" pod odpowiedzialność TU? Czy warto napisać do uzupełnienia opinii właśnie o tą odpowiedzialność na przyszłość (właśnie z związku z tym sformułowaniem w opinii przez biegłych?)wiadomo,iż to Sąd podejmie decyzję  nie biegli lekarze ...

Dzięki za wiadomość:)

bardzo dobry przykład,natomiast nie wydaje mi się,że złamanie w obrębie miednicy (zespolenie jej) nie zostało potraktowane jako uszczerbek trwały,to że się kości zrastają to nie oznacza,że nie będzie występował ból,zmiany zwyrodnieniowe,utykanie,a także że miednica uległa rotacji,że niby z czasem się wyrówna?:D  Da się coś w tym kierunku zadziałać?

Ps. tak na marginesie dodam,że tylko blizny potraktowali lekarze jako coś trwałego... choć podsumowany uszczerbek jest określany jako długotrwały ...

versus-wawa napisał/a:

Raczej rzadko to się zdarza, ale spotkałem się z takimi przypadkami. Tym bardziej, że obecnie coraz częściej, biegli sądowi orzekają trwały i długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Trwały to taki, który na pewno pozostanie, a długotrwały to uszczerbek na zdrowiu trwający dłuższy okres czasu, ale rokujący pomyślnie.


dobrze że Pan poruszył sprawę  nazewnictwa trwały a długotrwały , w moim przypadku pierwsi lekarze TU piszą o trwałym uszczerbku,drudzy o bezspornym(co kolwiek to znaczy) - natomiast lekarze biegli  napisali długotrwały, co Pan sądzi o tym?Spotkał się Pan już z taką sytuacją?

też mi się wydaje że powinno to krócej trwać choć już wiem że jednak może trwać tyle samo co opinia główna,oby nie dłużej.

Czy często się zdarza,że biegli sądowi dają w swojej opinii  niższy % uszczerbku niż lekarze TU(a jak wiadomo mija przynajmniej rok między opiniowaniem) ?
A nawet jeśli już dadzą niższy to czy wpływa to znacząco na decyzje Sądu?

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Panów Versus oraz Anlex
sporo rzeczy mi do tej pory  wyjaśnili tutaj na Forum,oraz z pewnością nie jeden raz jeszcze będę pytać smile

Witam znawców:) Versus,Anlex

Proszę mi powiedzieć ( z praktyki oczywiście) jeśli Sąd dał biegłym lekarzom termin na sporządzenie opinii 4miesiące,a jeśli złożyłem pismo do uzupełnienia tejże opinii,to czy też podobny termin będzie do sporządzenia ?

13

(30 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

AnLex napisał/a:
maciek6 napisał/a:

witam

czy ktoś się orientuje (z praktyki) jak długo się oczekuje na UZUPEŁNIAJĄCA opinię przez biegłych sądowych? czy to ten sam czas oczekiwania jak przy wydawaniu pierwszej opinii?

dzięki!!!

Terminu ustawowego nie ma, a wiele zależy od tego jak obłożony jest biegły, jak skomplikowana jest sprawa i jak szczegółowe pytania do opinii uzupełniającej. Z doświadczenia wiem, że min. 2 m-ne może to potrwać.



wielkie dzięki

14

(30 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Panie Versus jest Pan ?:)

15

(30 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

up

16

(30 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

witam

czy ktoś się orientuje (z praktyki) jak długo się oczekuje na UZUPEŁNIAJĄCA opinię przez biegłych sądowych? czy to ten sam czas oczekiwania jak przy wydawaniu pierwszej opinii?

dzięki!!!

17

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

proszę mi doradzić - dostałem przedłużenie ON na rok tylko;/  mam pracodawcę który by mnie mógł zatrudnić do prac interwencyjnych  by mieć dofinansowanie do kwoty wynagrodzenia,jak to mamy uczynić ? wyczytałem że to Urząd  kieruje dane osoby  do takiej oferty pracy - jak z tym sobie poradzić?

18

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

smile

znalazłem  pracodawcę,zatrudnia on tylko dwie osoby w sklepie,ale wcześniej chce  się dowiedzieć co i jak musimy zrobić by miał możliwość dofinansowania do wynagrodzenia (właśnie prace interwencyjne  bo na takie  PUP ma pieniądze -  który wniosek-umowę należy pobrać i wypełnić przez pracodawcę? ) i co najważniejsze,jeśli pracodawca taki wniosek złoży to on decyduje kogo weźmie na te prace interwencyjne czy PUP mu narzuca ? żeby nie było tak że  ja się zarejestruje - pracodawca złoży wniosek a urząd kogoś innego mu przydzieli:D

19

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

mimi napisał/a:

Jeśli jesteś zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako poszukujący zatrudnienia, to zapewne urzędnicy powinni wiedzieć jakie są procedury dotyczące refundacji kosztów zatrudnienia ON. Na pewno warto próbować szukać zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
W chwili obecnej niepełnosprawny pracownik może pracować 8 godz. dziennie. Jeśli stan zdrowia na to nie pozwala, wówczas można uzyskać zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, pozwalające na pracę 7-godzinną.
Bodajże miesiąc temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż ustawa znosząca przywilej siedmiogodzinnego czasu pracy pracowników niepełnosprawnych jest niezgodna z Konstytucją, dlatego też za rok powracamy do dawnych przepisów i pracujemy po siedem godzin dziennie.

Podaje link, pod którym są informacje dotyczące zatrudnienia ON na otwartym rynku pracy.
http://praca.wp.pl/strona,2,title,Niepe … omosc.html


witam

Urząd pracy ma  pieniądze  na sfinansowanie wynagrodzenia (ok 900zł) pracownika ON do prac interwencyjnych z tego co mi wiadomo (o co chodzi z takimi pracami,czy do sklepu gdzie pracują dwie osoby mogą taką osobę zatrudnić? czy musi być zakład pracy chronionej?)

20

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

dziękuje za odpowiedź mimi

proszę mi w skrócie wyjaśnić jak wygląda sprawa zatrudnienia ON

przyszły pracodawca zgłasza do PUP  ofertę pracy
ON  musi  być zarejestrowana jako ON poszukująca pracę

21

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

witam
jeśli stopień został przyznany  na okres 2 lat,to czy pracodawca zatrudniający taką osobę  ma możliwość dofinansowania ? wyczytałem,że przyszły pracodawca musi ON zatrudnić na okres 3letni a co wiąże się z tym że  trzeba mieć min 3lat ważny stopień

22

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Witam

Czy to prawda,że wniosek o przedłużenie ON  dopiero jest rozpatrywany po wygaśnięciu poprzedniego orzeczenia?Czyli z pewnością ciągłości stopnia nie będzie
Przy pierwszym składaniu wniosku z uwagi na  uszczerbek miałem na komisji ortopedę,teraz przy przedłużeniu orzeczenia na komisji będzie neurolog,dlaczego nie ortopeda? Czyli wszystko będzie zależało od neurologa a nie ortopeda

versus-wawa napisał/a:

Dostaniesz pismo z sądu informujące o decyzji sądu w/s twojego wniosku. Nie jest przecież pewne, że sąd uzna wniosek za zasadny smile

tylko pytanie kiedy dostanę:)

no pewnie,że różnie może być:)  choć  jakbym w większej połowie nie wierzył,że jest zasadność złożenia takiego wniosku to bym go nie składał - bo jak wiadomo jeśli się uda,to sprawa się przedłuży o mniej więcej połowę roku (oczekiwanie na komisję + opinia) big_smile

a składam,ponieważ właśnie z opinii biegłych wynikło,że uraz jest trwały a nie było lekarza biegłego z tej dziedziny,także może się uda wywalczyć kilka % uszczerbku dodatkowo

smile

AnLex napisał/a:
maciek6 napisał/a:

ponawiam pytanie - czy Sąd nie ma 14dni na podjęcie decyzji w mojej sprawie?

Panie Michale?


Sąd nie ma określonego ustawowego terminu na rozpoznanie wniosku o powołanie nowego biegłego.


dziękuję AnLex smile

a w ogóle taką decyzję jaką podjął Sąd mi przekaże listownie czy bezpośrednio już od tego nowego powołanego lekarza sądowego przyjdzie mi powiadomienie o terminie komisji?

ponawiam pytanie - czy Sąd nie ma 14dni na podjęcie decyzji w mojej sprawie?

Panie Michale?