1

(28 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

na przerobienia auta można się starać z PCPR-u. W ramach programu "Aktywny samorząd"-Moduł 1 OBSZAR A, to jest pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu.

2

(28 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jeśli ktoś szuka auta dla siebie i porusza się na wózku to ja proponuje auto np. kombi-bo łatwiej włożyć wózek i nie trzeba go składac, automat-bo łatwiej się prowadzi. Muszą się szeroko otwierać drzwi-łatwiej się wsiada i łatwiej samemu włożyć wózek. Klimatyzacja-wygada a zwłaszcza dla tetra, dobrze by było jak są elektryczne szyby bo np. od strony pasażera inaczej nie otworzycie szyby jak będziecie sami jechać.Tempomat też się przydaje. Jeśli chodzi o marke auta to zależy kto jakie ma fundusze. Ja polecił bym komuś np. passata b5 w kombi spełnia wszystkie wymagania jakie ja sobie postawiłem. Pozdrawiam

3

(68 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jasio pracował w tartaku.
Pewnego dnia w ramach bardzo nieszczęśliwego wypadku stracił wszystkie 10 palców.
Natychmiast udał się do szpitala.
Doktor obejrzał jego ręce i mówi:
- Dobrze chłopcze, dawaj te palce, zobaczymy co można z tym zrobić.
- Panie doktorze, ale ja nie mam tych palców.
- Jak to nie masz tych palców? Chłopcze, mamy XXI wiek, mikrochirurgię, profesjonalne narzędzia, wiedzę i niesamowitą technikę, a Ty mówisz, że nie wziąłeś tych palców. Dlaczego!?
- A jak miałem je niby pozbierać!

4

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Mnie pierwszej grupy pewnie też diabeł nie odbierze, no chyba ze wymuslą cos na naprawe rdzenia! i odzyskam sprawnosc.

5

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

szkoda ze nie można wywalczyc wiecej tego świadczenia, co to jest 520 zł?

6

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

ktos mi również polecił Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" im.Gen.Jerzego Ziętka. według mnie to chyba będzie najlepsze z tych trzech moich propozycji, co sądzicie o tym, jakie opinie ma ten ośrodek?

7

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

lub tutaj Centrum Zdrowia i Relaksu VERANO Sp. z o.o. w Kołobrzegu

8

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

WITAM! a co myslicie O Ciechocinku "Dom Zdrojowy" był ktoś tam z was? warto czy to strata czasu?

9

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

witam! mam pytanie chce sie wybrac na turnus rehalibitacyjny tylko niemam pajecia gdzie, nie wszystkie osrodki są przystosowane, na niekturych sie tylko odpoczywa.
Jestem rok po urazie rdzenia na wysokosci C7 i poruszam sie na wuzku inwalidzkim. Prosze o porady gdzie moge sie wybrac.

marze to i tanie ale ma wady: pierwsza wada to ze pełnosprawny kierowca tym nie pojedzie bez demontarzu, a druga wyobrascie sobie gdzie to sie morze wbic podczac kolizji-prosto w brzuch, i trzecia ze ta rurka miedziana podczac gwałtowniego i mocnego chamowania morze sie złamac lub wygoc,zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa czy to nie przeskadza w wsiadaniu do auta? takie jest moje zdanie. Ale troche modyfikacji i to by było dobre.

11

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Co za różnica czy ktoś przeskoczy szlaban czy przejedzie pod nim. To było dobre.

12

(38 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

trening szwedzki to klasyczny trening wytrzymałosciowy, w którym wykonujemy ćwiczenia z niewielkim obciążeniem, w szybkim tempie przez określony czas.Każde z ćwiczen wykonujemy w trzech seriach, a każda seria trwa 1 minute, pomiedzy seriami robimy pól minuty przerwy, a pomiedzy ćwiczeniami przerwa trwa 2 min.Cwiczenia wykonujemy w szybkim tempie a cały trening trwa około 45 minut. Do tego treningu możemy wykorzystac np. drewniany kij.
To jest cos podobnego co trening interwałowy tylko że ćwiczymy z kijem.

13

(38 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

witajcie!!! Ja tez obserwuje ten wątek,jestem od nie dawna inwalidą i dopiero zaczynam czwiczyc,mam motywacje dzieki czwiczeniom potrawie wiele zeczy sam zrobic. Jestem po urazie kregosłupa na odcinku C7 i jestem parusem. Czwiczenia jakie by mnie interesowały to cos na kondycje bo u mnie to lipa szybko sie mecze, i niedaje jeszcze rady jak są jakies podjazdy nie mam tyle sił by podjechac. Czwicze z ciezarkami,pierw robie mała rozgrzewkie cos podobnega jak na tym filmiku wyzej.Co sodzicie o tak zwanym treningu szwedzkim? POZDRAWIAM

14

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jesli chodzi o obozy to tam pamaga tak zwany ,,serwis,, oni bardzo chetnie pomagają w takich sytuacjach jak mycie sie czy inne sprawy i uczą jak to mozna samemu robic. Obozy trwają około tygadnia, niekture dłuzej.
Pozdrawiam

15

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

witaj! ja jestem od  roku niepełnosprawny mniałem wypadek i złamałem kregosłup niemam władzy w nogach poruszam sie na wuzku inwalidzkim. Byłem bordzo załamany ale jak byłem na rehalibitacji tam poznałem inne osoby kture są w podobnej sytuacji i poruszają sie na wuzkach inwalidzkich, nie kturzy niemili w stu procentach włodzy w rekach i byli duzo sprawniejsi o demnie robili praktycznie wszystko,przesiadali się,sami sie ubierali, byli praktycznie nie zalezni.To mi doło motywacje ze ja tez moge byc taki i ze mam łatwiej bo mam sprawne rece. Polecam jakis obuz organizowany przez far tam w praktyce poznasz jak mozna sobie radzic,a najlepsze jest to ze istruktorzy są tez osobami poruszajocymi sie na wuzkach.
Pozdrawiam

16

(18 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

A ja tom bym karał tych co parkują na naszych mniejscach w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=qGRbyo9H … re=related