1

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Nie chce już więcej płacić za prowadzenie mojego konta osobistego i za kartę wydaną do rachunku dlatego szukam jakiegoś banku gdzie prowadzenie rachunku i użytkowanie karty jest bez opłat. Możecie mi taki bank polecić.
Słyszałam, że Nest Bank ma bardzo dobrą ofertę jeśli chodzi o indywidualne konto bankowe. Z ich strony  https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta.html    wynika, że nie zapłacimy ani za prowadzenie rachunku ani za użytkowanie karty, ani za wypłaty z bankomatów. Jestem ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości? Czy rzeczywiście wszystko jest za free? Wiele banków ogłasza się, że ich rachunki są bez opłat a później okazuje się, że karta debetowa jest bezpłatna tylko wtedy jeśli w ciągu miesiąca zapłacimy za zakupy określoną kwotę. Ja w większości przypadków płacę gotówką więc wolałabym bank gdzie nie trzeba spełniać takich warunków.

2

(77 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

najlepiej kupić mieszkanie w którymś z miast akademickich wtedy będzie można je wynająć studentom

na pewno nie ukrywałabym swojej niepełniosprawności to wcześniej czy później to się wyda. Niektóre firmy korzystają z różnego rodzaju dofinansowań z Pefronu więc chętniej zatrudniają osoby z orzeczoną niepełnoprawnością

4

(61 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

jak urządzałam własne mieszkanie to zauważyłam że w sklepach internetowych ceny są zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych i jest większy wybór. Na razie zdecydowałam się tylko na zakup mebli w Ikea. Od niedawna mają taką opcję

5

(15 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

fajny portal i dużo porad modowych

6

(22 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Przed wyjazdem zagranicznym na pewno warto wykupić jakieś dobre ubezpieczenie turystyczne np. http://tueuropa.pl/podroz.htm
Na pewno najważniejsza kwestia to suma ubezpieczenia. Niestety im wyższą kwotę leczenia chcemy, żeby pokrył ubezpieczyciel tym wyższą składkę będziemy musieli pokryć. Na pewno warto przed wykupem ubezpieczenia zorientować się jak wyglądają koszty leczenia w kraju do którego się wybieramy. Należy nam chyba, żeby ubezpieczyciel pokrył nam wszystkie koszty medyczne, w tym koszty ewentualnego transportu powrotnego. Im dalej od naszej granicy się wybieramy tym te koszty mogą być wyższe.
Dodatkowo niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie naszego bagażu czy sprzętu turystycznego. Może to być w standardowej cenie ubezpieczenia ale czasami trzeba dodatkowo zapłacić.

7

(17 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

poszukuje jakiegoś dobrego warsztatu z Krakowa. Poszukałam trochę w necie i dobre opinię ma warsztat MOTORSPORT CHROBAK SERWIS SAMOCHODÓW MARCIN CHROBAK - https://motorsport-chrobak.motointegrator.pl/. Mam pewne problemy z układem chłodzenia. Bardzo często zapala mi się kontrolka informująca o zbyt wysokiej temperaturze płynu chłodzącego. Nawet gdy auto dopiero co zastało uruchomione. Po jakimś czasie gaśnie ale kilka dni problem się powtarza.
Szukam warsztatu który poważnie podchodzi do kierowców na wózkach inwalidzkich a szczególnie kobiet.

8

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

podobno ruch to zdrowie więc taki plac zabaw wydaje się dobrym pomysłem. Moje dzieci uwielbiają się bawić na placu zabaw więc i twoje powinno być zachwycone

9

(31 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

w walce z trądzikiem bardzo ważna jest dieta.
Należy unikać produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce: tłustych mięs, tłustych wędlin, smalcu, słoniny, boczku, tłustych wyrobów garmażeryjnych, tłustych sosów, zasmażek, majonezów, a także produktów sporządzanych na tłuszczach zwierzęcych.
Z jadłospisu wyłączyć należy także ostre potrawy z dużą zawartością pieprzu, ostrej papryki, chili i octu spirytusowego czy ostrych sosów. Ograniczeniu ulegnąć powinna także ilość soli w pożywieniu. Unikajmy dosalania potraw, słonych orzeszków, paluszków, chipsów, potraw typu fast food, a nawet wędlin kupionych w sklepie. Dlaczego? Nadmiar soli wydala się przez skórę, tworząc nacieki zapalne, wysięki i pryszcze, a ponadto drażni gruczoły łojowe. Dodatkowo sól powoduje dojrzewanie zaskórników utajonych, podobnie jak smalec, łój, a nawet nieświeże masło i niskiej jakości margaryny.
Składnikami działającymi silnie trądzikotwórczo są sztuczne barwniki, aromaty, benzoesany i inne syntetyczne związki. Znajdziemy je w słodyczach, napojach, sztucznych sokach.
Trądzik wywołują także mikotoksyny, które powstają w nieświeżych orzeszkach, w źle importowanych owocach i warzywach. Pamiętajmy, że przed spożyciem tych ostatnich należy je dokładnie umyć.
Z diety należy wyeliminować także alkohol, czekoladę, a nawet chałwę.

10

(38 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

jeśli chodzi o rehabilitacje i fizjoterapię to polecam pana Marcina Topulę. Przyjmuje on w przychodni Goldenmed (http://www.goldenmed.pl/waw/)
Profesjonalizm w każdym calu. Nigdy nie trafiłem jeszcze na kogoś tak kompetentnego a miałem już wiele rehabilitacji. Ogromna wiedza, profesjonalne podejście. Zadnych głupkowatych ćwiczeń i zagadywania pacjenta. Konkretne, celne ćwiczenia, zawsze trafione. Byłam w szoku. Miałam naderwany przyczep mięśnia czworogłowego, na pierwszą wizytę udalo się znacząco poprawić sytuacje