1

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jeśli będzie taka sytuacja co napisałeś, to będzie normalnie rozliczane bo w umowie jest zaznaczone, że będzie użytkowała osoba poniżej 25 roku życia i dlatego też jest do tego ubezpieczenia doliczone 10% za zwiększone ryzyko wypadku z powodu użytkownika młodocianego.
tak, Ci którzy dostali wcześniej karty na okres bezterminowy, to teraz dostają jedynie na 5 lat.
Dziękuję za odpowiedzi !
pozdrawiam Ziomka zza miedzy !

2

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Dziękuję za odpowiedź smile
Może tak wyjaśnię. To ja jestem tym młodym kierowcą, bo nie ukończyłem 25 lat i mam prawo jazdy krócej niż trzy lata i chce zarejestrować i ubezpieczyć na mamę, bo jednak ta opcja będzie o wiele tańsza tylko, że zaznaczaniem, że z samochodu będzie korzystała osoba, która nie ukończyła 25 lat czyli ja (czyli plus 10% do OC i AC), bo to nawet lepiej wychodzi, niż zrobienie mnie nawet współwłaścicielem, to już w ogóle ceny tak w górę idę, że szok, dopiero zrobię się współwłaścicielem za dwa lata kiedy skończę 25 lat.
Co do karty parkingowej to wiem co i jak, nawet niedawno wyrobiłem sobie tą najnowszą kartę, bo ta stara od 1 czerwca będzie nieważna nawet jak dostałem ją na okres "bezterminowo" a teraz na 5 lat.
A gdzie można kupić/dostać te nalepki na szybę ?

pozdrawiam !!

3

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witajcie !!
mam takie pytanie,
ubezpieczając samochód trzeba podawać taką informację, że się jest osobą niepełnosprawną? Jeśli tak to czy to coś zmienia (wyższe składki?)?
Albo tak:
ubezpieczenie, samochód jest na inną osobę (pełnosprawną) i tylko w ubezpieczeniu zaznaczone, że samochód będzie prowadziła osoba, która jeszcze nie skończyła 25 lat i pytanie jw. czy coś zmienia fakt, że to osoba niepełnosprawna i czy trzeba podawać tą informację?

pozdrawiam, kriss smile

4

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Mietko_1
Właśnie szukałem info o dofinansowaniu z aktywnego samorządu (PFRON) ale chyba raczej ma rację jonez10, bo niestety chyba w tym roku nie będą dofinansować, ale jeszcze zapytam się u źródła, czyli w pfronie w Łomży. Dzięki za podpowiedź ale ja raczej do samochodu chcę wstawić nowe oprzyrządowanie i od razu zamontują, a tak byłoby trzeba kupić to a później szukać kogoś kto mi to zamontuje.

dzięki, może niedługo będę śmigał smile

5

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

no to lipka .... sad a jest możliwość z innego źródła, niż aktywny samorząd starać się o dofinansowanie?

6

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witajcie

wiecie może czy w tym roku można starać się o dofinansowanie przystosowania auta pod osobę niepełnosprawną?

7

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Ja słyszałem, że w roku 2018 każdy jeden kierowca, nawet ten który ma prawko na stałe, to i tak będzie musiał wymienić je i dostanie terminowe.
Mietko_1 a te przedłużanie prawka na trzy lata, to leży w kwestii lekarza czy to jakoś prawnie jest zapisane, że taki kulawy jak ja może dostać przedłużenie prawka tylko i wyłącznie na trzy lata a nie na dłużej?

He czy aż tak złe drogi? No nie wiem, może często jeździliście ulicą Wojska Polskiego co była to ulica bardzo zła, bo to wylotówka i często tam jeżdżą Tiry ale w przeciągu tych dwóch lata bardzo dużo dróg zostało wyremontowanych i myślę, że nie jest tak źle, chociaż znajdą się takie perełki, gdzie nie da się w ogóle jeździć hehe
Tak, stadion bardzo ładny, nowoczesny i zadbany, niejeden pierwszoligowy Klub może nam pozazdrościć ale niestety, stadion jest ale nie mamy drużyny na ligę, która Łomża zasługuję. Jak powiedział ostatnio Jerzy Engel jr. : Mieliśmy drużynę (2Liga) a nie mieliśmy stadionu, mamy stadion a nie mamy drużyny.

pozdrawiam

8

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Mietko_1
okay, będę mówił, pisał do Ciebie na Ty smile

Co Ty mówisz ? yikes to jak skończy mi się ważność tego prawka, to będę miał przedłużone jedynie na 3 lata, i tak w kółko ?

BigAdam
mówisz, że Kujawka sprzedaje swojego, najnajlepszego supersamochoda? Dzięki za info ale ja raczej będę sprowadzał z Niemiec.

9

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Oczywiście to ma być dla mnie samochód, dla tetrusa.

msywula:
znam bardzo dużo osób jeżdżących na wózkach i prowadzących samochód zarówno tetra jak i para, i nigdy nie widziałem, żeby te osoby przy zakrętach "wisiały" na kierownicy. Ja osobiście robię tak jak Grzelo, czyli przed zakrętem dostosuje odpowiednią prędkość i dopycham ręką pleców i nigdy przenigdy mnie nie wyrzuciło z zakrętu. Nie wiem czemu myślisz, że wózkowicz za kierownicą jest niebezpieczny. Zdawałem normalnie jak każdy egzamin państwowy (jak już jeździłem na wózku) i to chyba nawet dobrze, jeśli zdałem w mojej grupie jako 1 z 10, instruktor w trakcie nauki był zadowolony z jazdy, więc nadal nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Znam swoje ograniczenia i jestem tego świadom....
Grzelo:
nie wiem czy trzeba komuś ten fakt zgłaszać, bo rzeczywiście teraz nie dają "prawka" na stałe, tylko na 5-15 lat, ja oczywiście na swoje schorzenie dostałem na 5 lat.

Mietko_1
życzę Panu jak najmniej takich sytuacji, że ktoś Panu zablokuje wejście do auta i następnych 28 lat jeżdżenia samochodem !
he rzeczywiście smile a moim Klubem jest ŁKS 1926 Łomża - grałem parę ładnych lat w tym klubie przed wypadkiem, również pozdrawiam ziomka zza miedzy tongue

pozdrawiam wszystkich.

10

(16 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witam

tak jak w temacie, jaki samochód polecacie dla Tetrusa i dlaczego ? Samochód tylko w Kombi

11

(2 odpowiedzi, napisanych Rugby na Wózkach)

Drużyna „GROM” powstała by umożliwić realizowanie swoich sportowych ambicji osobom niepełnosprawnym.
Rozsylac , lajkowac a jeśli ktoś ma znajomego/ znajomą po URK i chciałaby ta osoba rozpocząć przygodę z rugby na wózkach, to zapraszam do mnie po info

kriss.lks@gmail.com

kto może grać w rugby na wózkach ? :
http://portalaktywni.com/aktualnosci/rugby-na-wozkach/To jest fan page drużyny : https://www.facebook.com/grom.ostrow/info

A to forum :
http://www.gromostrow.pun.pl/

pozdrawiam, Krzysiek

12

(18 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jeśli masz znajomych, którzy mają własne dosyć duże firmy, to i z takiego rozliczenia firmy dostaniesz 8000 zł. w zależności jakie obroty ma

13

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

done smile

pozdrawiam

14

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witam
Mam pytanie do Was. Mam problemy ostatnio ze spaniem. Jaki jest silny lek na spanie bez recepty, najlepiej, żeby w opakowaniu było dużo tabletek ?
z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

15

(34 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Haha gorzej jak zrobi tak, jak proponujesz i się połamie haha i będzie : "Witamy wśród kulawych" hahaha smile big_smile

16

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

JoannaSK
He dobrze to wymyśliłaś haha dobra reklama smile (spam). Ja łykam te mega Flavony i wiem, że są dobre(jak każde witaminy, które będziesz łykał/a regularnie)ale przez takie "reklamy", to możesz tylko zniechęcić ludzi

17

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Ale jak to, jeździ na wózku i pije alkohol yikes ooo .... ale smile jak on tak może smile i jeszcze, to propagują na reklamach smile hehe

18

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Okey. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź i na pewno spróbuję, to co mi sugerujesz smile

Pozdrawiam smile

19

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Aha rozumiem, dzięki Tomik za podpowiedź. Pytałem się o ten preparat, bo zauważyłem, że w firmie Apco używają go, bo trochę "trzeszczało" mi oparcie po prawej stronie i oni mi tym czymś prysnęli i na dwa tyg. miałem spokój ale znowu jest to samo sad

Pozdrawiam smile

20

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

HEJ smile
Mam pytanie czy o to ten preparat : http://ambersil.ajm.pl/index.php?option … p;Itemid=5
będzie dobry, żeby popryskać wózek aktywny, tzn. różne śrubki itd.

Witam
Bardzo polecam ten ośrodek szkolenia : http://oskconrado.hdns.pl/
szkolą osoby niepełnosprawne, pełny profesjonalizm i co najważniejsze, życzliwość. Instruktor to pełna profeska. Jeżdżąc z nim : zero stresu i można przy nim dużo się nauczyć. Polecam ten ośrodek, ponieważ niedawno skończyłem u nich kurs i w poniedziałek miałem egzamin i zaliczyłem, go za pierwszym razem (jestem tetraplegikiem) .
Samochód przystosowany mają wynajęty od : http://www.onwil.pl/ - pełne przystosowanie pod egzamin i dla ON tzn. gaz, hamulec w ręku i na kierownicy gałka do lepszego chwytu, oraz jak ktoś potrzebuję, to na kierownicy jest montowany "pilocik" z przyciskami do włączenia kierunków, świateł, klaksonu itd. itp.

22

(4 odpowiedzi, napisanych Kursy komputerowe FAR)

katiaa - co to znaczy dla Ciebie "profesjonalny" sprzęt? Co Ty chcesz na nim robić?

23

(0 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jutro będą w Łomży :
http://mylomza.pl/home/lomza/item/4779-walcz%C4%85.html

a to ich główna strona, gdzie można zobaczyć jakie jeszcze miasta odwiedzą :
http://rig-wyprawa.blogspot.com/

24

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Niestety już Ci w tym nie pomogę, ponieważ ja zamawiam w sklepie w swoim mieście.

Pozdrawiam

25

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

kupuje worki z Coloplasta - od zawsze je używam i chyba nie ma różnicy jakiej firmy będziesz używał, tylko, żeby dzienny miał karbowaną rurkę.