1

(15 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jak mnie pamięć nie myli podobny post czytałam jakiś czas temu na forum Tetraplegik. Temat trąca , jak dla mnie, pewnym skrzywieniem psychicznym. Takie postępowanie urologicznie zdrowego  faceta nie jest normalne. Twoim zdaniem dyskusja na ten temat co ma wnieść  w tej kweatii?

2

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Wymagane jest zaświadczenie od lekarza, który kierował na zabiegi rehabilitacyjne, zaświadczenie z ośrodka gdzie osoba niepełnosprawna uczęszczała na zabiegi ( teraz taki dokument jest wydawany odpłatnie {30 zł}).

3

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Nawet oferty pracy w spamowaniu tutaj się reklamuje.

4

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Spam kwitnie na forum, jak bratki na wiosnę.

Od kwietnia zrównują się dopłaty do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego na otwartym rynku pracy i w warunkach pracy chronionej, które są wypłacane z funduszy PFRON. 1800 zł do pracownika ze znacznym stopniem niepełnosprawności , 1125 zł stopień umiarkowany, 450 stopień lekki + 600 zł w przypadku schorzeń specjalnych ( epilepsja, choroby psychiczne, choroby narządu wzroku). Czy to zmieni podejście do tej sprawy pracodawców na otwartym rynku pracy- trudno powiedzieć. Jak na razie często poszukiwani są "sprawni" niepełnosprawni jako ochroniarze we wszelkiego typu firmach, bo to nie wymaga wielkich nakładów finansowych ( myślę tutaj o przystosowaniu stanowiska pracy do ON).
Największą korzyścią dla ON, jeśli tylko ma ten przywilej pracy, jest to, że ma zajęcie, zdobywa doświadczenie, przebywa wśród ludzi i polepsza swoją sytuację ekonomiczną. Bezrobocie wśród ON jest znaczące, zwłaszcza w mniejszych aglomeracjach i na prowincji.

6

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

A miało już nie być spamu. Jak się panoszyli spamiarze tak i dalej hulają po forum.

7

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Google najlepszym przyjacielem internauty.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/ … e/1708.pdf

8

(34 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Teraz spamowicze "inteligentnie" włączają się do dyskusji.

9

(21 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Można powiedzieć,że jeśli jest popyt na durne i ogłupiające programy/ filmy to i będzie podaż. Obecnie jak widzę w  telewizji maraton z kabaretami,popisami wątpliwej jakości talentami, serialami z wielotysięcznymi odcinkami- to po prostu nie mam ochoty na włączanie tv. Dobrze, że istnieją kanały z wartościowym dokumentem, filmem dającym do myślenia. No ale cóż- większość woli Karolaka, Dodę, egzaltowaną Górniak i wieli innych "artystów" o bogatym... ego.

10

(26 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

xenia napisał/a:

nie myślałem o kontunuacji

11

(28 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Niestety na forum rozpanoszyło się towarzystwo uprawiające bezczelnie spam. Taki potop99 lub podobne indywidua- tyle się znają na motoryzacji  lub innych tematach, co astronom na gastronomii.

12

(18 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Katiaa gdyby nie Ty i pestka to to forum..... byłoby puste jak bęben.

13

(4 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Tak. Nie wiem wiem jakie masz orzeczenie: z ZUS czy też z Komisji ds Orzekania o Niepełnosprawnošci. Właśnie tutaj lekarze stwierdzają na podstawie stanu zdrowia w jakich warunkach dana osoba może byč zatrudniona- w warunkach pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej.
Adnotacja na orzeczeniu: żadna praca nie ozncza całkowitego zakazu pracy.

14

(4 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Pomimo, że masz przyznany znaczny stopnień niepełnosprawności, to możesz podjąć pracę. Zatrudnienie i miejsce pracy dostosowane do niepełnosprawności. Na rencie socjalnej po przekroczeniu progu dochodowego świadczenie jest zawieszane. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie ZUS-u.
Ponadto temat renty socjalnej i przepisów dotyczących pracy ON był wielokrotnie poruszany na tym forum- zechciej skorzystać z wyszukiwarki a na pewno wiele się dowiesz.

15

(34 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Ludzie kochani nie odpowiadajcie na idiotyczne pytania. ^Szanowna^ katiaa uprawia spam na forum i robi śmietnisko. Takich nowych użytkowników, co to tylko wrzucają linki ze spamem powinno się blokować.

16

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Ależ dociekliwy jesteś smile. UP nie może z góry wskazywać kogo pracodawca ma zatrudnić. W naszym przypadku UP przedstawił dyrektorowi zakładu pracy dane osób z orzeczeniami. Następnie dyrektor zaprosił je na rozmowy kwalifikacyjne i wybrał jakie uważał. PUP może jedynie zaznaczyć, że musi to być ON.
Jak wspomniałam- zależy to od wymogów pracodawcy. Stanowisko pracy musi odpowiadać możliwościom ruchowym, manualnym,itp. niepełnosprawnego pracownika.

17

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Wszystko zależy od pracodawcy, tj. z jaką niepełnosprawnością poszukuje pracowników. W moim zakładzie pracy, gdzie są zatrudnione ON- dyrektor współpracuje w miejscowym Urzędem Pracy. Od marca jest zatrudnionych 6 osób na 6 miesięcy, z orzeczonymi niepełnosprawnościami.Wszystkie poruszają się samodzielnie, bez widocznych niesprawności. Praca w gastronomii.

Podaję link z informacją o pracach interwencyjnych: http://zielonalinia.gov.pl/Prace-interwencyjne-99

18

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Jeśli jesteś zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako poszukujący zatrudnienia, to zapewne urzędnicy powinni wiedzieć jakie są procedury dotyczące refundacji kosztów zatrudnienia ON. Na pewno warto próbować szukać zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
W chwili obecnej niepełnosprawny pracownik może pracować 8 godz. dziennie. Jeśli stan zdrowia na to nie pozwala, wówczas można uzyskać zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, pozwalające na pracę 7-godzinną.
Bodajże miesiąc temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż ustawa znosząca przywilej siedmiogodzinnego czasu pracy pracowników niepełnosprawnych jest niezgodna z Konstytucją, dlatego też za rok powracamy do dawnych przepisów i pracujemy po siedem godzin dziennie.

Podaje link, pod którym są informacje dotyczące zatrudnienia ON na otwartym rynku pracy.
http://praca.wp.pl/strona,2,title,Niepe … omosc.html

19

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Nie spotkałam się z taką sytuacją, aby był wymóg 3-letniego okresu ważności orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Komisje lekarskie ustalają różne terminy ważności orzeczenia, toteż bezsensowny byłby taki zapis pozwalający na skorzystanie z dofinansowania do niepełnosprawnego pracownika.

http://www.pfron.org.pl/portal.php?serw … 8fed6d2009

20

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Na komisję na pewno zostaniesz wezwany po wygaśnięciu ważności ostatniego orzeczenia. Jeśli lekarz orzecznik stwierdzi, że Twój stan zdrowia nie uległ poprawie, to zostaniesz zakwalifikowany  do jednego ze stopni niepełnosprawności. Ciągłość będzie zachowana. Świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym uprawomocniło się orzeczenie.

21

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Korzystałam z lotniska Okęcie. Bardzo sprawna obsługa. Przydzielają wózek do transportu na pokład samolotu ponieważ nasz jest nadany jako bagaż. Osoby niepełnosprawne pierwsze wchodzą na pokład, a ostanie wychodzą.
W drodze na pokład do samolotu może towarzyszyć nam opiekun, natomiast np. we Włoszech są tylko osoby z obsługi lotniska. Oczywiście wcześniej trzeba zgłosić fakt, że będzie podróżować osoba niepełnosprawna.

22

(14 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Bardzo niedokładnie sformułowane pytanie. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności jest wydawane do celów pozarentowych, które wydają  powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, bądź też do przyznania świadczenia. Tak czy inaczej z reguły wnioski składa się 1 miesiąc przed końcem  ważności poprzedniego orzeczenia.
Jeśli otrzymujesz świadczenie na podstawie posiadanego orzeczenia, to wtedy komisja lekarska jest w ZUS, lub KRUS. Lekarz prowadzący powinien wyjaśnić Ci jakie są procedury i on wypełnia wniosek.
Obydwie komisje lekarskie (do celów pozarentowych lub do przyznania świadczenia) na podstawie przedłożonych dokumentów stwierdzają czy zasadne jest przyznanie stopnia niepełnosprawności.

Co do ubezpieczenia, to tutaj też nikt nie jest jasnowidzem, i nie wie w jakiej jesteś sytuacji prawnej. Otrzymujesz świadczenie, to i automatycznie jesteś ubezpieczony ( składki na cele zdrowotne). Jeśli nie, to powinieneś być zarejestrowany w Urzędzie Pracy, który gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne.

http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/11015

http://zasilki.wieszjak.pl/swiadczenia- … renta.html

23

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Panie Heniu a nie lepiej swoimi 'łapkami' poklikać na klawiaturze i poszukać w internecie.PFRON jest podstawowym źródłem informacji na temat udzielanej pomocy osobom niepełnosprawnym: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644/

Podległy Pana zamieszkania PCPR również na pewno posiada jakieś dane na temat programu "Aktywny Samorząd".

Czytałeś dokładnie informacje zawartą na stronie PCPR-u? Tam na pewno dowiesz się najlepiej. W tym roku większość programów realizowanych przez PFRON, przejęły powiaty, czyli PCPR-y (Aktywny Samorząd) i tam trzeba kierować wszelką uwagę i pytania. Komputer dla Homera jak do tej pory kierowany był do beneficjentów z dysfunkcją narządu wzroku.

25

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Zasiłek pielęgnacyjny jest chyba rewaloryzowany wrześniu lub październiku ( nie pamiętam dokładnie- bo już kilka lat czegoś takiego nie było smile )