1

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Jeśli ktoś próbował wypełnić ankietę w ciągu ostatnich dni i nie mógł jej odpalić, to informuję, że już działa. Powstały utrudnienia z winy właściciela hostingu, ale już wszystko zostało naprawione :-)
Mam już prawie połowę ankiet, bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy się do tego przyczynili i zapraszam kolejne osoby do udziału w badaniach.
Pozdrawiam serdecznie.

2

(18 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witam,

Słówko wyjaśnienia, jeśli chodzi o koperty z nr. rejestracyjnym. Niezależnie, czy koperta znajduje się pod blokiem samego zainteresowanego, czy w jakimś innym miejscu, nie jest ona własnością zainteresowanego i każdy uprawniony pojazd ma do niej takie samo prawo,
tzn. jeśli pod twoim blokiem nie ma aktualnie koperty dla ON, masz prawo starać się o jej nieodpłatne wyznaczenie, jednak na tej kopercie ma prawo zaparkować każdy, kto ma do niej uprawnienia. Także nie ma sensu wypisywać nr. rejestracyjnego.

Wydaje mi się, że pewnie są dopuszczalne sytuacje, w których Urząd Miejski czy też może i zarządca wydzierżawi osobie zainteresowanej kawałek gruntu pod miejsce parkingowe i wtedy rzeczywiście możnaby już oznakować je własnym nr. rejestracyjnym. W tym przypadku nie należy się dziwić, że dzierżawa jest odpłatna.
Jednakże o takiej dzierżawie pierwszy raz słyszę, zazwyczaj spotykam się z tym pierwszym sposobem załatwienia sprawy.

3

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Tylko bardzo proszę o wpisywanie w pytaniu o rodzaj i zakres niepełnosprawności rodzaju schorzenia (np. MPD, uraz rdzenia kręgowego itp.) oraz zakresu (np. paraplegia, tetraplegia)

4

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Dzięki, kochani za pomoc, już trafiły do mnie pierwsze kwestionariusze, oby tak dalej.
Potrzebuję ich jeszcze trochę, więc wciąż czekam na chętnych :-)

5

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Witam,

Dawno tutaj nie zaglądałam. To z powodu pracy nad moim doktoratem pt. "Poczucie własnej wartości u osób niepełnosprawnych", który chcę jak najszybciej skończyć i obronić.

Nie oszukujmy się... o poczuciu własnej wartości mówi się powszechnie mało, a tym bardziej jeśli chodzi o osoby z naszego środowiska - osoby niepełnosprawne. Możnaby się zapytać " a po co osobie niepełnosprawnej pozytywne poczucie własnej wartości? Czy nie lepiej, aby siedziała w domu i nigdzie się nie wychylała?". Ja osobiście uważam, że jest inaczej, że ON jak każdy może wiele zdziałać, musi tylko uwierzyć w siebie. Ten właśnie punkt widzenia staram się promować w mojej pracy doktorskiej, w różnego rodzaju artykułach naukowych oraz na konferencjach naukowych.

Część teoretyczna doktoratu jest już napisana i gotowa do publikacji, jednak, aby zakończyć prace muszę jeszcze przeprowadzić badania, które także są już w toku. Nie obejdzie się to bez chętnych do udziału a badaniach, o co bardzo proszę.

Kwestionariusz jest całkowicie anonimowy i skierowany do osób z każdym stopniem niepełnosprawności narządu ruchu w wieku od 20 do 60 roku życia. Znajduje się na stronie internetowej: www.psychoresearch.szu.pl

Będę wdzięczna za poświęcenie odrobiny czasu na wypełnienie ankiety.
Pozdrawiam :-)

6

(5 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Wielkie dzięki, o takie informacje pytałam. Jestem wdzięczna za przedstawienie mi tego w praktyce, bo w teorii to znam.
Pozdrawiam!!!

7

(5 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Dzięki, większość tych tron już wcześniej sama znalazłam, ale dopiero na tej http://pawlakpr.pl/index.php?option=com ... ;Itemid=72
jest dokładnie to, o co mi chodzi.
A te wzory wniosków dziwnym trafem w każdym mieście wyglądają inaczej, już kilka różnych mam w kolekcji :-)
Pozdrawiam!!!

8

(5 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

To, że nam powiedzą to ja dobrze wiem, problem w tym, że nie bardzo mamy czas i ochotę osobiście się fatygować. Dlatego pytam, żeby mieć już komplet potrzebnych dokumentów i tylko im to zawieźć. Poza tym z tego, co wiem NFZ również dofinansowuje remont, jakoś to się najpierw u nich załatwia a później w Mopsie. No i kwestia, czy można skądś ściągnąć te wnioski zamiast jeżdzić po nie do NFZ i do Mopsu.
W każdym razie dzięki i pozdrawiam!!!

9

(5 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Czy ktos już starał sie o dofinansowanie do remontu wózka? Jeśli tak, napiszcie krok po kroku jak to załatwić, bo nie chcę czegoś sknocić.
Z góry wielkie dzięki!!!

10

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Dobrze, że ktoś to sprawdził w realu, bo ja mam tylko info o wygraniu przez nich konkursu na najlepiej dostosowaną dla ON uczelnię. Może inne są dostosowane gorzej, dla przykładu w moim mieście wielu znajomych ma problem, aby dostać sie na jakąkolwiek uczelnię. Stąd pomysł zamieszczenia tego info ;-)

11

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Dla zainteresowanych podjęciem edukacji na studiach wyższych informuję, że KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI został oceniony jako najlepiej przystosowana dla ON uczelnia w Polsce.

Podaję link do strony uczelni:
http://www.kul.lublin.pl/

Mój "facet" jeździ na codzień na takim rowerze...ja też kiedyś próbowałam, ale skończyło się to tak, jak u Ciebie. Może masz po prostu dosyć starszej konstrukcji i toporny rower podobny do maszyny mojego narzeczonego. Przy takim wynalazku trzeba  mieć po prostu trochę pary w rękach....no cóż...nie ma innej rady niż częsty trening....Powodzenia!!!!

13

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Ja też przyłączam się do życzeń. Hucznej zabawy!!!!!!!!!!!!!:-)))))))))))

To czemu ja tu piszę, a nie Wy??? :-))) I dlaczego nic nie mówicie???

Co do prężnych działań, to donoszę, że są pozałatwiane miejsca, gdzie będą remontowane wózki, ale trzeba czekać, aż ludzie, którzy obiecali to zrobić , będą mieli czas. Cóż...tego chyba nie da się przeskoczyć.

16

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Dzięki za życzenia!!!!;-)))
Nie wiem, jakim cudem, ale mi się wyłączyła subskrybcja tego tematu i myślałam, że już nic nie piszecie, a tu taka dyskusja:-)))

Oglądanie sprzętu nie wypaliło, gdyż nie stawił się "czołowy zawodnik drużyny :-)", ale za to odbyło się "spotkanie na szczycie", na którym postanowiono dalsze działania organizacyjne:-))).

Wielkie dzięki za doping!!! Za 2 godziny jedziemy oglądać sprzęt. Pozdrowionka:-)

19

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

a nie, to i, to mi ikonka nie wyszła, miał być uśmiech bez i :-)

20

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Za bardzo lubię swoje miejsce zamieszkania.....:) i smile

21

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

A tak na marginesie, wiem, że więcej jest nas tu z Wrocławia, ale niektórzy się nie odzywają lub nie piszą a ogóle żadnych wiadomosci

22

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

Ze śródmieścia, 15 min drogi do Rynku na piechotkę:-)

23

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

hahaha
A tak na marginesie, moja rodzina też pochodzi z Poznania, ale ja urodziłam się tutaj.
A swoją drogą, my się prędzej czy później i tak zintegrujemy (cóż...wspólna sprawa:-)) A chłopaków zmuszać nie będę:-)

24

(92 odpowiedzi, napisanych Ogólnie)

No to widzę, że już po spotkaniu integracyjnym????
Ja tam nie zamierzam się dołować :-)

Nie, nie o to chodzi. Sorki, moja wina, nie sprecyzowałam. Nie chodzi mi o stan zdrowia, który może określić lekarz, bo to wiem. Miałam na myśli raczej ogólne samopoczucie. Uważam, że najlepiej to określić z własnego doświadczenia, dlatego tutaj zapytałam. Na ile silnym trzeba być, żeby móc już powoli zacząć grać? Mam po prostu na myśli kolesia, który cały czas twierdzi, że jest za słaby, pomimo, że nie ma przeciwskazań do wysiłku. Wiem, że od leżenia i jęczenia raczej silny się nie zrobi i chciałabym wiedzieć, kiedy namawiać go do tego, żeby coś z sobą robił.
Nie wiem, czy to jest wystarczająco jasne, co napisałam, a może w ogóle głupio pytam. Po prostu nie jestem tetra i pewnych rzeczy nie czuję.