1

(43 odpowiedzi, napisanych Aktywna Rehabilitacja)

Witam serdecznie.  Z tego co mi wiadomo a jest to wiedza od znajomego który był nie dawno na takim obozie za picie alkoholu wywalają z obozu więc wydaje mi się że nie ma czego się obawiać i jak najbardziej wysłać córkę bo słszałem same dobre opinie na temat FAR Pozdrawiam

2

(43 odpowiedzi, napisanych Aktywna Rehabilitacja)

Asiu zgadzam się z tobą w 100% że trzeba przemyśleć po co jedzie się na taki obóz jeśli ktoś nie chcę się czegoś na takim obozie nauczyć to najlepiej żeby nie jechał bo zabiera komuś miejsce. Pamiętam wypowiedź gal_anonima który miał pretensje że kazali mu się codziennie myć lub oto że kazali mu coś zrobić  to moje pytanie brzmi Po co na takie osoby jadą na obóz? z jaką motywacją tam jadą? bo jeśli nie po to żeby się nauczyć samodzielności to nie powinno tam być takiej osoby w tym miejscu. A co do alkoholu to w ogóle jestem przeciwnikiem w takich miejscach picia. Co nie oznacza że jestem abstynentem
Mój apel: Przemyślcie i zastanówcie się wszyscy którzy chcą jechać na taki obóz  jaki jest powód chęci uczestnictwa w takim Obozie.
Pozdrawiam
Dukan

3

(19 odpowiedzi, napisanych Aktywna Rehabilitacja)

A moim zdaniem tak jak już pisałem kolega myślał że to wakacje i że wszystko za niego zrobią.:D Na pewno tam nie jedziesz w takim charakterze. Sam się nad tym  zastanawia czy jechać na taki obóz? i raczej zdaje sobie spraw że gdybym pojechał to po to żeby się czegoś nauczyć a nie po to żeby ktoś zamie wszystko robił smile

4

(19 odpowiedzi, napisanych Aktywna Rehabilitacja)

Witam
Sam nie byłem na takim obozie nigdy ale wdaje mi się że troszkę przesadzasz w końcu tam są lodzę którzy chcą ci pomóc a nie za szkodzić.

1)Nikt koło ciebie nie będzie latał jak koło pana i władcy bo masz tam się w końcu czegoś nauczyć.

2)Nie wypowiadał bym się w tak krytyczny sposób jeżeli tak  ty napasłeś że tam nie byłeś i nie wiesz z własnego doświadczenia jak tam jest tylko ktoś coś ci naopowiadał i ty teraz piszesz życzy które mogły nie mieć miejsca.

5

(4 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

W kwestii uzupełnienia to do 18 roku życia stawałem do Komisji ds Orzekania o Niepełnosprawności. Ostatnie ON które dosiałem już na stałe posiadam z ZUS-u.

Dzięki za pomoc bardzo mi pomogłaś:)

6

(4 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Pomimo to że mam napisane w ON że nie mogę podjąć żadnej pracy to nie robi żadnej różnicy? Nadal mógł bym iść do pracy bez utraty świadczenia?

7

(4 odpowiedzi, napisanych FAR LEX)

Mam prytanie może ktoś wie jak to wgląda od strony prawnej mianowicie.
Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w którym jest napisane m.in. że jestem całkowicie nie zdolny do pracy i że nie mogę podjąć żadnej pracy z wniosku z tym moje pytanie brzmi. Czy mogę iść do pracy bez utraty świadczenia?(renty socjalnej) jeżeli tak to jak to wgląda w praktyce?

8

(10 odpowiedzi, napisanych Aktywna Rehabilitacja)

Musze przyznać że akurat ja rozumiem jesiennaaura sam zastanawiam się żeby jechać na taki obóz i też nie mam uszkodzonego rdzenia. Musze się nad tym jeszcze zastanowić.

Jak by ktoś mógł by mi przybliżyć na czym polega? i jak wgląda?  ile trwa taki obóz?
Było by mi łatwiej podjąć jakoś decyzje:)