Forum dyskusyjne to miejsce, gdzie użytkownicy mogą wymieniać się poglądami i spostrzeżenami na rozpoczęte uprzednio tematy. Każdy użytkownik może założyć temat, który będzie przedmiotem dyskusji. Wypowiedzi w danym temacie będą komentowane przez kolejnych użytkowników.

Forum ma charakter wyłącznie informacyjny - treści medyczne i prawne nie mogą być traktowane jako konsultacyjne i dlatego ostateczne decyzje należą zawsze do lekarza lub prawnika.

Administrator i moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne błędy - za zastosowanie się do treści zamieszczonych na łamach forum bez należnej konsultacji z lekarzem, prawnikiem lub właściwym specjalistą w danej dziedzinie, autorzy i moderatorzy nie będą ponosić żadnych konsekwencji prawnych.

Będąc użytkownikiem forum należy stosować się do poniższych zasad:

 1. Zabrania się na łamach forum umieszczania materiałów obraźliwych, pornograficznych oraz wulgaryzmów, obrażać mniejszości rasowych, religijnych czy kulturowych, jak i innych użytkowników, ludzi i osób publicznych. Tematy i wiadomości nie mogą zawierać informacji łamiących prawa autorskie lub rozpowszechniać piractwa oraz łamać podstawowych zasad moralnych i etycznych.
 2. Zabrania się wysyłania na forum wiadomości o treści reklamowej (w formie wielu tematów, spamu itp.). Chęć założenia takiego tematu lub napisania wiadomości powinna być zgłoszona do jednego z zarządców forum (administratora lub moderatora). Zakaz nie dotyczy linków do stron prywatnych użytkowników.
 3. Należy unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem nowego wątku sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy temat nie został już założony.
 4. Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony przez moderatora.
 5. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów/postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim temacie (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.
 6. Odpowiedzi w tematach powinny być przede wszystkim związane z nimi. Wiadomości powinny być konstruowane w sposób przemyślany i interesujący, a także zrozumiały dla innych użytkowników, nie powinny być jedno lub dwu wyrazowe, tylko przedstawiać jakąś treść, pogląd lub opinię.

FAR informuje, że podany podczas rejestracji adres e-mail nie będzie udostępniany osobom trzecim, ani wykorzystywany w celach reklamowych.

Z przyczyn bezpieczeństwa oraz w dobrze rozumianym interesie Użytkowników, ustala się poniższe warunki korzystania z forum:

 1. rejestracja nowych kont przy użyciu adresów z niektórych domen może zostać ograniczona
 2. usuwane będą konta:
  • których celem założenia było rozpropagowanie linku do witryny nie związanej z tematyką forum lub komercyjnej
  • z których nie napisano żadnych wiadomości (czytać można bez rejestracji)
  • z których napisano wiadomości naruszające podane na wstępie zasady (wraz z tymi wiadomościami)

Zanim poświęcisz swój cenny czas na rejestrację, rozważ poniższe kwestie:

 • forum nie jest "SEO friendly" (w tym sensie że nie nakarmi robotów treścią z witryny podlinkowanej w twoim profilu lub wiadomości)
 • forum nie proponuje możliwości wysyłania e-mail na zewnątrz
 • jeśli zasady nie wpisują się w twoje intencje, oszczędź czasu (swojego, bo konto skasuje Ci automat)

Dokonując rejestracji zgadzasz się na powyższe warunki.