Dzieci i młodzież
O projekcie
FAR zaprasza dzieci niepełnosprawne ruchowo i ich rodziny do udziału w projekcie „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim II”...
Weekendowe Zajęcia Aktywnej Rehabilitacji dladzieci i rodziców
Praca z dziećmi w różnym wieku, z różnych środowisk i specyfika niepełnosprawności niesie ze sobą potrzebę stworzenia elastycznego programu działań. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim II” organizuje trzydniowe Weekendowe Zajęcia Aktywnej Rehabilitacji przeznaczone dla małych grup uczestników.
Indywidualne wsparcie
Chcąc zapewnić indywidualne wsparcie całej rodzinie dziecka niepełnosprawnego w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim” nasi Instruktorzy docierają do domu lub miejsca aktualnego pobytu dziecka na terenie całej Polski. Przekazują wiedzę i praktyczne umiejętności najbardziej adekwatne do potrzeb dziecka i opiekunów.
Obozy AR dla dzieci i młodzieży
Obozy Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim II” przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, poruszających się na wózku inwalidzkim.
Celem obozu jest, aby poprzez prezentację wzorców osobowych – instruktorów poruszających się na wózkach – oraz aktywny trening umożliwić uczestnikom rozwijanie swoich umiejętności oraz wzmocnienie ich wiary w siebie i, w konsekwencji, wyrobienie w dzieciach jak największej samodzielności i niezależności. W przypadku dzieci, które dorastają jako osoby niepełnosprawne, pomoc w uzyskaniu pozytywnego obrazu samego siebie jest niezwykle istotna...
Zajęcia regionalne
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji rozpoczęła działania w ramach specjalistycznego projektu skierowany do dzieci i młodzieży. Jednym z jego elementów jest organizacja zajęć o charakterze rehabilitacyjno-sportowym.
Na tle szerokiej oferty zajęć dla dzieci niepełnosprawnych, FAR proponuje rzecz nietuzinkową: spotkania ukierunkowane na samodzielność i aktywność uczestników. Tu rodzice mogą zająć się sobą i swoimi problemami w trakcie zajęć przygotowanych specjalnie dla nich, zaś dzieci pozostawione pod opieką wykwalifikowanej kadry rozwijają swoją potrzebę działania, samodzielności i odrębności.