sobota, 2022-08-13 Elwiry, Hipolita, Radosławy

»»»Z ogromną przyjemnością informujemy, że uruchomiony już został Projekt MOBILITY, będący efektem współpracy Toyota Motor Poland (TMPL) oraz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, którego celem jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością ruchową, w tym uczestnikom programu FAR, dostępu do indywidualnie dostosowanych samochodów, poprzez kupno lub używanie w formule leasingu konsumenckiego.

Dzięki współpracy TMPL oraz FAR, Projekt MOBILITY daje osobom z niepełnosprawnością ruchową, nie tylko możliwość korzystania z samochodów marki Toyota w ramach leasingu konsumenckiego Toyota dla Ciebie oraz Leasingu SmartPlan lub zakupu samochodu.

Każda osoba zainteresowana udziałem w Projekcie otrzyma szerokie wsparcie udzielane przez personel stacji dealerskich Toyoty oraz instruktorów AR, obejmujące wybór i dostosowania auta, jego eksploatację, a także sposoby i źródła finansowania. Ponadto traktujemy ten Projekt jako element programu FAR, w znaczeniu dodatkowej oferty wsparcia kierowanej do naszych uczestników ponieważ wszyscy doskonale rozumiemy jak kluczowa dla procesu aktywizacji, ale przede wszystkim codziennego życia i szans na realizowanie swoich planów jest niezależność transportowa, jaką daje posiadanie samochodu.

Współpraca TMPL oraz FAR pozwoli na rozwijanie oferty i zakresu wsparcia. Dzięki informacjom otrzymywanym od użytkowników samochodów, uczestników Projektu oraz instruktorów AR i personelu stacji dealerskich, Toyota będzie mogła doskonalić ofertę od strony technologicznej, finansowej i organizacyjnej, w celu jeszcze lepszego dostosowania do potrzeb i oczekiwań osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do tej pory do Projektu MOBILITY przystąpiło ponad 20 stacji dealerskich Toyota, które współpracować będą z biurami regionalnymi FAR. Poniżej, w zakładkach zamieszczony jest wykaz stacji, który planujemy sukcesywnie rozszerzać oraz lista osób z kadry FAR - kontaktowych odpowiedzialnych za współpracę ze stacjami. Ze szczegółami Projektu możecie się zapoznać na stronie:
 

https://www.toyota.pl/world-of-toyota/mobilnosc-to-wolnosc 
lub kontaktując się bezpośrednio z personelem stacji.


Informacji o programie udzielą Wam również instruktorzy AR odpowiadający za współpracę ze stacjami dealerskimi Toyoty w każdym z regionów. Współpracę FAR z Toyota Motor Poland koordynował będzie Tomasz Brzozowski.
 

Adresatami Projektu MOBILITY są:

1. Osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózku inwalidzkim
2. Osoby z niepełnosprawnością ruchową nie wymagające adaptacji samochodu
3. Instytucje, podmioty wykorzystujące zaadaptowane samochody do transportu
    osób z niepełnosprawnością.


OFERTA:

1. Oferta dotyczy aut z 2020 r. i dedykowana jest dla osób fizycznych oraz firm.
2. Okres użytkowania 48 miesięcy, przebieg całkowity 45 000 km, opłata wstępna 10%.
3. Oferta opcjonalnie obejmuje Pakiet serwisowy Comfort oraz Pakiet Mobilności VIP.
4. Pakiet Carospeed o wartości 6500 zł – gratis wraz z montażem.
5. Wysokość miesięcznych rat finansowych uzależniony jest od modelu, np. w przypadku
    AYGO 5D 1.0 MMT X-Play + Style wynosi 784 zł brutto/mc i bez Pakietu serwisowego
    Comfort oraz Pakietu Mobilności VIP 685 zł brutto/mc.

W przyszłości planowane jest między innymi rozszerzenie Projektu obejmujące na przykład objęcie ofertą samochodów używanych, włączenie rodziców dzieci z niepełnosprawnością oraz opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością, czy też uwzględnienie innych rodzajów adaptacji samochodów. Jesteśmy przekonani, że współpraca FAR z TMPL, zaowocuje ciągłym rozwijaniem oferty i jeszcze lepszym jej dostosowaniem do potrzeb użytkowników, a co najważniejsze przełoży się na zwiększenie możliwości niezależnego życia i samorealizacji każdego z uczestników programu FAR oraz wszystkich osób z niepełnosprawnością.

Zarząd Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FARProjekt MOBILITY Stacje dealerskie Toyoty – Handlowcy dedykowani 
oraz  Biura regionalne FAR – Osoby kontaktowe
 »

 

  

Dojrzała samodzielność

2022-08-05

W dniach 15-17.07.2022 r. w Wałczu odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VII”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych....

Czytaj więcej


FARowska przygoda we Wrocławiu

2022-07-29

W dniach 12-23.07.2022 odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji. Organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII” finansowanego z PFRON. Obóz odbył się we Wrocławskim ośrodku CEKIRON...

Czytaj więcej


Czas dążenia do samodzielności, czyli Weekendowe Zajęcia AR dla dzieci w Czudcu, 22-24.07.2022 r.

2022-07-29

Ubiegły weekend był dla nas bardzo intensywny i radosny! Razem z piątką naszych dzieci, ich rodzicami oraz kadrą spędziliśmy go nieopodal Rzeszowa, a dokładniej - w miejscowości Czudec. Nie były nam straszne weekendowe upały i z pełnym zaangażowaniem braliśmy udział w przygotowanych zajęciach. Naszą weekendówkę rozpoczęliśmy od integracji, byśmy mogli się lepiej poznać. Stworzyliśmy wspólny układ taneczny, a następnie próbowaliśmy odgadnąć tajemnicę bezludnej wyspy...

Czytaj więcej


Aktywni w Zgierzu

2022-07-28

W dniach 11-22.07.2022 w ośrodku sportowo-wypoczynkowym Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu/k. Łodzi został zorganizowany obóz w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII” finansowanego ze środków PFRON...

Czytaj więcej


Młodzieżowe otwarcie sezonu w Kołobrzegu

2022-07-28

Początek sezonu obozowego dla dzieci i młodzieży Fundacja Aktywnej Rehabilitacji otworzyła z przytupem. Województwa pomorskie, oraz kujawsko-pomorskie połączyły siły by zorganizować mocny obóz młodzieżowy nad pięknym Bałtykiem...

Czytaj więcejtemat
loakalizacja
data kadra
data uczestnicy
kategoria

obóz AR dla dzieci
Kleszczów
2022-08-05
2022-08-14
2022-08-06
2022-08-14
aktywizacja dzieci 2022-2023

WAPP
Mikołów
2022-08-26
2022-08-26
2022-08-26
2022-08-26
aktywiz.zawodowa 2022-2023

obóz AR
Wisła
2022-09-06
2022-09-17
2022-09-07
2022-09-17
aktywiz.społeczna 2022-2023

obóz AR
Wisła
2022-09-28
2022-10-09
2022-09-29
2022-10-09
aktywiz.społeczna 2022-2023


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach