sobota, 2023-03-25 Bolka, Cezaryny, Marioli

Jesienny Czudec


W malowniczej, podkarpackiej miejscowości Czudec w dniach 16-27.09.2022 r. odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji.

Po dłuższej przerwie powróciliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, w którym w poprzednich latach chętnie organizowaliśmy obozy oraz weekendowe warsztaty. Po pierwszym dniu szkoleniowym dołączyli do nas nasi uczestnicy – 10 osób, z których znaczna część doświadczyła urazu rdzenia kręgowego.

Na pierwszy rzut oka uczestnicy przyjechali do nas niepewni, pełni obaw i wątpliwości, które na szczęście systematycznie zostawały rozwiane. Czas na rozmowę, wymianę doświadczeń, a także treningi, podczas których skupiano się na zwiększeniu samodzielności sprawiały, że każdego dnia po uczestnikach było widać proces zmiany. Zmiany na lepsze. Uczestnicy w skupieniu wykonywali zadania postawione im m.in. na wymagającej technice jazdy, czy treningu ogólnousprawniającym. Byli ciekawi poznania kolejnych dyscyplin sportowych oraz gier zespołowych.

Bez dwóch zdań boccia i rugby okazały się zwycięskimi aktywnościami dla naszych uczestników. Dodatkowo mieliśmy niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w treningu parabokserskim pod okiem Mateusza Kubiszyna – zawodowego boksera (trzykrotny mistrz świata w kickboxingu). Trening ten przebieg w niesamowicie pozytywnej atmosferze, a uczestnicy, jak nigdy wykonywali proponowane ćwiczenia bez słowa sprzeciwu. Ciekawe dlaczego? :)

Dzięki zajęciom na pływalni udało nam się zaszczepić sympatię do wody nie jednemu uczestnikowi. Mamy nadzieję, że cenne rady podczas zajęć samoobsługi pozwolą każdemu uczestnikowi doskonalić się w domu w drodze do samodzielności. Podczas wieczornych spotkań integracyjnych okazało się, że jesteśmy wszyscy fanami bingo, idąc za ciosem utworzyliśmy Podkarpacki Turniej BINGOFAR, w którym brali udział uczestnicy razem z kadrą warsztatu. Był to czas wielkich emocji, a przede wszystkim wspaniały czas wspólnego śmiechu i relaksu.

Pogoda nie była dla nas łaskawa, intensywne opady deszczu z chwilowymi przejaśnieniami mogły nam podciąć skrzydła i chęć do działania, jednak nie było o tym mowy.

Podczas obozu każdy walczył o zwiększenie swojej samodzielności i zwiększenie swoich możliwości. Mając taki cel, nic nam nie było straszne. Dlatego mamy nadzieję, że po powrocie do domów, każdy będzie miał w pamięci, ze nie ma rzeczy niemożliwych!

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za zaangażowane i energię!

Kadra WAR


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

Warsztat w Mrzeżynie

2023-03-14

W terminie 28.02-02.03.2023 r. w Mrzeżynie realizowany był Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII” . Grupę uczestników Warsztatu stanowiło...

Czytaj więcej


Szkolenie ICF, 03-05.03.2023

2023-03-06

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” serdecznie dziękuje za udział w szkoleniu dla pedagogów, nauczycieli wspomagających, terapeutów oraz psychologów – z zakresu Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF). Szkolenie odbyło się w terminie 03-05.03.2023 r. w formie zdalnej na platformie Zoom...

Czytaj więcej


ICF, Warszawa 24-26.02.2023

2023-02-28

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji w terminie 24-26.02.2023 przeprowadziła szkolenie w ramach projektu „Szkolenia z zakresu stosowania ICF w zarządzaniu procesem rehabilitacji...

Czytaj więcej


WAZ oczami Uczestniczki

2023-02-21

Osoby uczestniczące w Warsztacie Aktywizacji Zawodowej, realizowanym w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”, spędziły bardzo aktywny i pełen wyzwań tydzień w szczecińskim hotelu Bosak w terminie 04-12.02.2023 r.

Czytaj więcej


Brak wydarzeń


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach