poniedziałek, 2019-06-24 Danuty, Jana, Janiny

Ważna akcja w Tomaszowie Mazowieckim


 

alt16. lipca, w Tomaszowie Mazowieckim, w ramach treningu kompetencji społecznych – czyli jednego z bloków zajęć na warsztacie aktywnej rehabilitacji – grupa osób z mózgowym porażeniem dziecięcym wybrała się, aby załatwić kilka spraw do ośrodków i urzędów miasta.

Dziesięć osób - uczestników trwającego w tym czasie warsztatu aktywnej rehabilitacji w Spale w trzech grupach odwiedziło urząd miejski,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadania, które otrzymali wózkowicze były praktyczne aż do bólu… w urzędzie miasta: załatwić zmianę dowodu osobistego; złożyć wniosek o zamianę mieszkania z trzeciego piętra na parter, zameldować się… W PCPR: pobrać wnioski umożliwiające likwidację barier architektonicznych; dowiedzieć się o rodzaje i zakres pomocy, jaką może świadczyć centrum; MOPS – dowiedzieć się i załatwić dofinansowanie oraz zasiłek pielęgnacyjny.

Uczestnicy ćwiczyli w warunkach rzeczywistych i nie zawsze idealnych – np. w urzędzie miasta, gdzie nie było windy, aby załatwić sprawę należało… poprosić panią naczelnik o zejście na dół, co też chętnie uczyniła. Bezsprzecznie każde z zdań stanowiło prawdziwy i  wiarygodny test kompetencyjny.

Pomysłodawcą akcji jest instruktor aktywnej rehabilitacji Robert Jagodziński. Wraz z nim akcję ze strony Fundacji prowadzili i koordynowali Monika Mazur, instruktor aktywnej rehabilitacji i pełnomocnik Fundacji w woj. łódzkim oraz Łukasz Jarosz instruktor i pełnomocnik Fundacji  Aktywnej Rehabilitacji na Mazowszu.

Z radością podkreślamy, że w akcję chętnie i z zaangażowaniem włączyły się urzędy i instytucje miasta. O szczegółach – już wkrótce będzie można przeczytać i posłuchać na stronach FAR oraz na koncie facebookowym Fundacji. O tym wydarzeniu możecie przeczytać także w wiadomościach z regionów.

IP