piątek, 2020-07-10 Filipa, Sylwany, Witalisa

»»»


English version »


Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” to wyjątkowa organizacja: ludzie na wózkach pomagają innym wózkowiczom.


Co roku w Polsce na wózku inwalidzkim siada około 500 osób – na trwałe.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji oferuje osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności poruszającym się na wózkach inwalidzkich kompleksowy program aktywizacji społeczno-zawodowej oparty o intensywny trening sportowy. Uczestnicy programu uczą się, jak odzyskać niezależność. Uczą się na nowo wszystkich czynności samoobsługowych: samodzielnego ubierania się i mycia, przesiadania z wózka na łóżko, do samochodu, funkcjonowania w domu, korzystania z komunikacji miejskiej, technik jazdy na wózku inwalidzkim, które pozwolą im pokonać krawężniki czy nawet schody. W rezultacie wracają do czynnego życia społecznego, do nauki, pracy, odbudowują relacje, zakładają rodziny.

To ważne nie tylko ze względu na przywracanie godności – aby znowu móc decydować samemu o sobie i móc samodzielnie żyć; to ważne także z punktu widzenia ekonomii – zamiast korzystać z systemu wsparcia można, tak jak inni, normalnie pracować.

Naszą pomoc oferujemy również rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, służymy im wsparciem w staraniach o normalne życie. Zależy nam również na tym, aby dzieci poruszające się na wózkach nie były izolowane od swoich pełnosprawnych kolegów, aby uczyły się samodzielności i by chciały śmiało realizować swoje pasje oraz marzenia.

Aktywna rehabilitacja jest tak skutecznym systemem przywracania ludziom sprawności, że „eksportujemy” ją w świat – między innymi do Wietnamu, Indii, Nepalu, Malezji, Zimbabwe, Ugandy, Botswany, Białorusi, Gruzji, na Ukrainę. Wszędzie tam polscy instruktorzy na wózkach wprowadzali aktywną rehabilitację.


Będziemy wdzięczni, jeśli uznają Państwo, że warto przekazać nam 1% procent Państwa podatku: te pieniądze finansują odzyskiwanie niezależności.

Serdecznie dziękujemy,
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

                                                                                                                                

Aby podarować nam 1% podatku wystarczy, wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, wpisać numer KRS: 0000032645.

Zachęcamy też do skorzystania z dedykowanej nam darmowej aplikacji do rozliczania podatkowego za rok 2019: https://www.e-pity.pl/pity-2019/program-online-epity-2020-KRS-0000032645