środa, 2020-07-08 Arnolda, Edgara, Elżbiety

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”


Gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”, który odbędzie się 30. maja 2015 roku w godzinach 12.00-18.00 w Parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, Warszawa Wola.

Wys
tawa ta ma na celu przełamywanie barier dotyczących osób niepełnosprawnych, w szczególności matek.

Wystawa „Jaka? Jedyna Taka” to rozwinięcie projektu Jedyna Taka Mama organizowanego przez Fundację Jedyna Taka. Celem projektu jest promocja macierzyństwa wśród osób niepełnosprawnych. Chcemy pokazywać, że każda kobieta ma prawo do macierzyństwa, niezależnie od ograniczonej motoryki. W ramach projektu organizowane są konsultacje, wystawa fotografii czy obóz dla Jedynych Takich Mam. Wszystko po to, by wesprzeć kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale ciągle się boją. Fundacja Jedyna Taka zachęca do świadomego zarządzania swoim życiem! Dziecko kocha swoją mamę najbardziej na świecie, dla niego nie jest ważne, czy mamy porusza się na kółkach czy o kulach. Prawdziwa miłość nie widzi barier.

Gorąco zapraszamy na wernisaż. Na zdjęciach zostaną zaprezentowane fotografie przedstawiają matki i ich dzieci. Wśród nich zarówno kobiety sprawne, jak i niepełnosprawne, by przypomnieć, że granice nie istnieją. Następnie wystawa ruszy w trasę po Polsce, by odwiedzić największe miasta i dotrzeć do jak największego grona odbiorców. W Warszawie odbędzie się także prezentacja dostawki do wózka o nazwie Cursum. Dostawka do wózka to projekt firmy MDH mający ułatwić matkom o ograniczonej sprawności ruchowej transport niemowlaka. Dostawka umożliwia łatwy przewóz dziecka, gdy osoba porusza się na wózku inwalidzkim. Zaprojektowana została tak, by dostęp do dziecka był wygodny, a wszystkie niezbędne zabezpieczenia czy miejsce na torbę – w zasięgu ręki.

 
Pamiętajcie, 30.05.2015 w Warszawie razem przełamujemy bariery! Zapraszamy wszystkie matki z rodzinami, bo każda mama jest Jedyna Taka!

Organizatorzy wystawy:
1. Fundacja Jedyna Taka
2. Burmistrz Dzielnicy Warszawy Wola
    Krzysztof Strzałkowski

Honorowy Patronat nad wystawą:
Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Partnerzy fundacji:
Quickie, Dobry Projekt, Meyra, Windpoldźwig

Partnerzy Projektu:
SOD Paweł Janiszewski, Fundacja Verba, Fundacja Akademia Integracji, Rehabilitanci.org, Studio IP, Fundacja Ewy Chodakowskiej, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR“, Dorota Zawadzka, Stowarzyszenie Jedna Chwila, Agata Spała- doradztwo szkolenia, superoslony.pl, MDH

Patron Medialny:
Niepełnosprawni.pl, Familie.pl, Nasze Sprawy

Wsparcie organizacyjne:
Marzena Bartosz, Wioletta Ardzińska, Sebastian Wolny, Szymon Siwak, Darek Gajko, Dawid Fuz, Rafał Szumiec: Veloaktiv, Magdalena Nowak, Dominik Kuleszewicz, Sabina Czupryńska