poniedziałek, 2018-12-10 Danieli, Bohdana, Julii

»»»

2018-10-08

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Piotra Pawłowskiego założyciela i prezesa Stowarzyszenia
Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja,
współtwórcy aktywnej rehabilitacji w Polsce.

Jego osobowość i działalność zmieniły podejście
do niepełnosprawności. Był bezprzykładną inspiracją
dla nas wszystkich.

Z najszczerszymi wyrazami wspólczucia dla najbliższych,
zarząd i pracownicy
Fundacji Aktywnej Rehabilitacji "FAR"


»»»

Wszystkim Wolontariuszom Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Święta Wolontariusza składamy gorące podziękowania za Wasz wkład i zaangażowanie, poświęcenie i bezinteresowną pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych związanych z FAR. 

Życzymy by każdy dzień był powodem do zadowolenia a Wasza praca Wolontarystyczna wiązała się z uśmiechem i radością Naszych Beneficjentów oraz Was samych.

Z wielkim DZIĘKUJEMY
zarząd oraz pracownicy FAR


Zapraszamy na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”

Gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy „Jaka? Jedyna Taka!”, który odbędzie się 30. maja 2015 roku w godzinach 12.00-18.00 w Parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, Warszawa Wola. Wystawa ta ma na celu przełamywanie barier dotyczących osób niepełnosprawnych, w szczególności matek.

Czytaj więcej


OCENA WYDOLNOŚCI BEZTLENOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ NARZĄDU RUCHU

Marzec 2015, Spała

Podczas Spartakiady FAR przeprowadzono laboratoryjne pomiary wydolności beztlenowej kończyn górnych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Badania realizowane były przez zespół badawczy Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Koordynatorem badań był prof. Bartosz Molik. 

Czytaj więcej


»»»


»»»

Prawa osób z niepełnosp​rawnością w Polsce
– konsultacj​e internetow​e sprawozdan​ia Rzecznika Praw Obywatelsk​ich


Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w konsultacjach internetowych sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich z realizacji przez Polskę zobowiązań wynikających z Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej


JAKA BĘDZIE REHABILITACJA PRZYSZŁOŚCI?

Jak działa rewolucyjny egzoszkielet? Rehabilitacja w 3D? W jaki sposób gry rehabilitacyjne pozwalają odzyskać sprawność? Czy sprzęt do fizjoterapii może mieć jednocześnie nowoczesne wzornictwo?

Targi REHABILITACJA to prezentacje najnowszych trendów, nowatorskich terapii, testowanie sprzętu, który zmienia oblicze rehabilitacji...

Czytaj więcej


Wyjdź cało z wody

Słońce i ładna pogoda zachęcają do pobytu nad wodą. Wiele osób korzysta z takiej możliwości. Niestety każdego roku zdarzają się przypadki, w których zapominamy o najważniejszym – o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wówczas radosny wypoczynek zamienia się w dramat.

Czytaj więcej


Strona 1 z 11