wtorek, 2018-04-24 Bony, Horacji, Jerzego

FAR i Moja Dominikana – Szkoła pod Palmami 2017Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR kontynuuje współpracę z Fundacją Moja Dominikana przy realizacji promującego postawy pro-społeczne i wolontariat wśród młodzieży programu „Szkoła pod Palmami” w kolejnej edycji akcji. 

„Szkoła pod Palmami” to flagowy program Fundacji Moja Dominikana, skierowany do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.


Program angażuje uczniów w całoroczną pracę społeczną w organizacjach dobroczynnych na terenie Polski. Co miesiąc, uczestnicy programu, zobowiązani są do wykonania określonych zadań na rzecz fundacji lub stowarzyszeń biorących udział w przedsięwzięciu.

Głównym celem akcji jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych, pokazanie im konkretnych form, w jakich pomoc może być realizowana, promocja regularnego zaangażowania w wolontariat. Nagrodą za niesienie pomocy charytatywnej jest możliwość darmowego wyjazdu na trzy miesiące do Republiki Dominikany. 

W aktualnej edycji FAR zaoferowała cały pakiet możliwości rozwoju wartościowych postaw i kompetencji: od tradycyjnego wolontariatu poprzez działania o charakterze promocyjnym a także happeningowym.

FAR oferuje uczestnikom projektu Szkoła pod Palmami bogaty i rozwijający program wolontariatu. To nie tylko nauka efektywnej, dobrze zorganizowanej pomocy osobom potrzebującym ale też pokazanie szczególnych cech FAR np. roli wzorca osobowego i instruktorów na wózkach. FAR od lat wyróżnia specyfika działania: intensywny trening sportowy oraz niezwykle inspirująca, motywująca do rozwoju i powrotu do samodzielności i niezależności postawa niepełnosprawnych instruktorów Aktywnej Rehabilitacji. To znakomite wzorce dla osób młodych. – komentuje Rafał Skrzypczyk, wiceprezes FAR.

Działania na rzecz FAR zakończą się 31 maja.