niedziela, 2020-07-12 Brunona, Jana, Wery

Wschodnie Targi Rehabilitacji, po raz pierwszy w Lublinie


14-15 października 2016 r.


 
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” serdecznie zaprasza do odwiedzenia Wschodnich Targów Rehabilitacji.
 
W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie specjalny tor przeszkód, mający odzwierciedlać codzienne problemy osób poruszających się na wózkach oraz sposoby pokonywania barier architektonicznych. Każdy uczestnik targów będzie mógł przetestować wózek inwalidzki, nauczyć się jego obsługi (składanie/rozkładanie, nauka jazdy i pokonywanie przeszkód). 
 
Ponadto w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, nasi instruktorzy regionalni opowiedzą o swoich pasjach:
  1. Piotr Sawicki – instruktor Aktywnej Rehabilitacji, paraolimpijczyk z Rio, mistrz Europy w łucznictwie zaprezentuje temat:  „Jak osiągnąć sukces”. Dodatkowo odbędzie się pokaz profesjonalnego sprzętu łuczniczego. 
  2. Anna Kryczka – instruktor Aktywnej Rehabilitacji opowie o projekcie „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim”.
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska FAR, przygotowanego przez kadrę FAR regionu lubelskiego, które będzie dostępne przez wszystkie dni targowe.
 
Poniżej przedstawiamy informacje szczegółowe, przygotowane przez Organizatorów Targów 
 
Innowacje w rehabilitacji
Wschodnie Targi Rehabilitacji to przestrzeń do rozmów biznesowych oraz prezentacji nowości i innowacyjnych rozwiązań w branży.  Wśród prezentowanych na Targach produktów i usług znajdą się urządzenia służące usprawnieniu mobilności osób niepełnosprawnych, zaopatrzenie ortopedyczne, urządzenia do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, pomoce do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, sprzęt sportowo-rehabilitacyjny oraz wyposażenie mieszkań i budynków. Swoją ofertę przedstawią ośrodki rehabilitacyjne zarówno z Polski jak i z zagranicy.
 
Specjaliści o rehabilitacji
Targom towarzyszyć będą debaty, wykłady i szkolenia specjalistyczne. W programie znajdziemy m.in.: wykłady dotyczące zastosowania innowacyjnego sprzętu ortopedycznego w chorobie zwyrodnieniowej stawu biodrowego i kolanowego, sesje tematyczne dotyczące rehabilitacji narządów ruchu, rehabilitacji onkologicznej, profilaktyki i rehabilitacji w stomatologii oraz rehabilitacji w kardiologii. Ponadto, specjaliści wypowiedzą się na tematy związane z turystyką medyczną oraz aktywizacją społeczną dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim oraz mobilności osób niepełnosprawnych – od kursów i  egzaminowania na prawo jazdy osób z różnymi niepełnosprawnościami, po kupno i adaptację pojazdów. Nie zabraknie również dyskusji na temat wdrażania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych  w Polsce. 
 
Poczuj pełną moc
Pełne pasji wystąpienia, zacięta rywalizacja w rozgrywkach sportowych oraz potężna dawka przydatnych informacji dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów to Festiwal „Pełnoaktywni w Akcji” towarzyszący Wschodnim Targom Rehabilitacji. 
W programie Festiwalu zaplanowano turnieje sportowe dla osób z niepełnosprawnościami (i nie tylko!) - boccia, showdown, goalball, siatkówka na siedząco, a także spotkania z niepełnosprawnymi artystami, sportowcami, podróżnikami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, przeżyciami i wiedzą. Swoją działalność zaprezentują fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. To będzie aktywnie spędzony czas, pełen pasji i integracji! 
 
Wstęp na Targi dla przedstawicieli branży jest bezpłatny po rejestracji on-line lub podczas trwania wydarzenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej: http://bit.ly/2azmkKm.
 
Wschodnie Targi Rehabilitacji, Targi Lublin S.A. ul Dworcowa 11 w Lublinie
14 października (piątek) godz. 10:00-18:00
15 października (sobota) godz. 10:00-16:00

Więcej informacji: http://www.rehabilitacja.targi.lublin.pl/, http://www.pelnoaktywni.targi.lublin.pl/