piątek, 2020-07-10 Filipa, Sylwany, Witalisa

Spartakiada FAR dla dzieci i młodzieży, 23-25.11.2015


Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” zaprasza do wzięcie udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Spartakiadzie FAR dla dzieci i młodzieży, największej w Polsce imprezie integracyjno-sportowej dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich, która odbędzie się w dniach 23-25 listopada 2015 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale,  ul. Mościckiego 6 i zgromadzi ponad 250 osób w tym 200 osób niepełnosprawnych. 

Od trzech lat intensywnie pracujemy w ramach projektu „Kompleksowej aktywizacji społecznej dzieci 4-16 lat poruszających się na wózku” Czas na zaprezentowanie umiejętności oraz osiągnięć naszych podopiecznych, pracy naszych instruktorów w regionach oraz efektów naszego projektu . W Spale najbardziej zaangażowani i wytrwali uczestnicy będą mogli pochwalić się nowymi umiejętnościami i wykorzystać je w rywalizacji z innymi zawodnikami.
 

KONKURENCJE ROZGRYWANE W TRAKCIE ZAWODÓW:

»  sprint

»  tor przeszkód

»  łucznictwo

»  bocce

»  mini maraton

 

PROGRAM IMPREZY:

I DZIEŃ 23.11.2015

13.00 – przyjazd uczestników, powitanie
15.00-18.30 – blok warsztatowy dla dzieci i rodziców: Warsztaty o bezpieczeństwie w szkole i na drodze/ prezentacja firm, sprzętu rehabilitacyjnego i urologicznego
20.00 – filmoteka 

II DZIEŃ 24.11.2015

10.30-11.30 – uroczyste otwarcie
11.30-13.30 – zawody
16.00-18.00 – zawody
20.00 – dyskoteka dla dzieci 
 

Spartakiada FAR umożliwi dzieciom rozwój w zakresie dyscyplin sportowych, zmotywuje je do wyjścia z domu oraz do dalszej pracy nad samodzielnością. Pragniemy również pokazać dzieciom osoby dorosłe, które poruszają się na wózku i które dzięki swoim osiągnięciom: w życiu zawodowym, sporcie, w życiu prywatnym mogą stanowić niezwykle inspirujący wzorzec  osobowy. W trakcie tej imprezy uczestnicy będą walczyć w ramach dyscyplin sportowych, ale też pokonywać własne słabości.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” już od ponad ćwierć wieku pomaga osobom po urazie rdzenia kręgowego poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia. Jesteśmy ogólnopolską organizacją non-profit założoną przez wózkowiczów dla wózkowiczów – a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości; co więcej, to właśnie osoby poruszające się na wózkach zajmują się tymi, którzy dopiero rozpoczynają walkę o powrót do niezależności.


Relacja z poprzedniej Spartakiady: