środa, 2022-08-10 Bianki, Borysa, Wawrzyńca

„Weekendówka młodzieżowa” 10-14.11.2021

2021-11-23

W listopadzie 2021 roku odbyła się ogólnopolska weekendówka młodzieżowa w formie on-line. Uczestnicy przez cały czas pracowali razem mimo, iż każdy łączył się z własnego domu.

 

  

Po raz pierwszy zobaczyliśmy się popołudniu w środę. Warsztat rozpoczął się od przedstawienia uczestników, rodziców i kadry oraz przedstawienia programu warsztatu, następnie przeszliśmy do treningu cross fit z uwzględnieniem elementów rozgrzewki i rozciągania.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęliśmy od tanecznego treningu, podczas którego rozgrzaliśmy się oraz mogliśmy popracować nad sprawnością własnego ciała w rytmie muzyki. Poranny trening ruchowy poprawił naszą koncentrację oraz rozruszał nas do działania :) Ważnym elementem czwartkowych warsztatów były wykłady teoretyczne, podczas których rozmawialiśmy o urologii i wypróżnianiu. Rodzice natomiast w tym czasie mieli własne zajęcia podczas których rozmawiali o podróżach po świecie, szkole i dialogu między rodzicem a dzieckiem.

Piątek uczestnicy warsztatów zaczęli od porannego treningu, podczas którego to właśnie uczestnicy prowadzili podstawową rozgrzewkę i rozciąganie. Następnie płynnie przeszliśmy do wykładu na temat dbania o własną higienę i dbania o siebie. Po przerwie obiadowej mieliśmy możliwość porozmawiać o sporcie osób z niepełnosprawnością oraz o tym jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu i jak wiele korzyści nam przynosi. Na zakończenie dnia odbył się trening kompetencji społecznych. Rodzice również ten dzień rozpoczęli o porannej rozgrzewki :) Następnie rodzicom został przedstawiony program działania fundacji aktywnej rehabilitacji. Podczas tego spotkania rodzice mogli porozmawiać na tematy które najbardziej ich interesują oraz na takie tematy, które są najbardziej problematyczne.

Sobotni poranek również zaczęliśmy od treningu ruchowego oraz od przypomnienia sobie na czym polega piramida żywieniowa. Następnie przeszliśmy do zrobienia prezentacji o sobie, w której zawarte były te informacje o nas, którymi chcieliśmy podzielić się z resztą uczestników warsztatów i jak wszyscy byli gotowi przeszliśmy do autoprezentacji. Rodzice tego dnia również mogli posłuchać o diecie i o tym jak prawidłowa dieta wpływa na wypróżnianie.

Niedziela, ostatni dzień warsztatów. Uczestnicy standardowo rozpoczęli dzień od zajęć ruchowych, jest to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie każdego dnia. Rodzice również mieli w tym czasie zajęcia ruchowe: zdrowy kręgosłup. Następnie przeszliśmy do wspólnego gotowania. Po przerwie obiadowej przeszliśmy do quizu, podsumowania warsztatu i pożegnania.

Warsztat aktywnej rehabilitacji przebiegł według ustalony założeń i zakończył się dużym uśmiechem na twarzach każdego z uczestników. :)


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach