wtorek, 2022-07-05 Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Zimowy Warsztat AR

2022-01-21

Wisła 14-16.01.2022 r.

Po raz kolejny w tym roku projektowym Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i rodziców odbył się w dobrze znanym Nam ośrodku w Wiśle. Przyjazd, który miał miejsce w piątek w godzinach popołudniowych rozpoczął się od zapoznania oraz został omówiony plan weekendowych warsztatów jak i regulamin. Następnie postanowiliśmy się lepiej zintegrować poprzez gry i zabawy. Dzień zakończyliśmy samooobsługą wieczorną.

Sobotni poranek, podzieleni na swoje grupy rodzice oraz dzieci rozpoczęły swoje emocjonujące treningi. Grupa młodzieży pod okiem Karola, Pameli, Joanny, Kseni doprowadzała swoje wózki do jak najlepszego stanu. W tym czasie Aleksandra prowadziła dla rodziców zajęcia z techniki jazdy, gdzie poznawali tajniki poprawnego siedzenia oraz poruszania. Po krótkiej przerwie dzieciaki miały trening na materacach, który był wyczerpujący, ale bardzo satysfakcjonujący. Rodzice dalej kontynuowali zagadnienia związane z poruszaniem się na wózku oraz przenoszenia. Po przerwie poobiedniej nastąpiła samoobsługa mająca na celu przygotowanie się do zajęć z basenu. Zajęcia basenowe odbyły się pod czujnym Kseni, po których wszyscy z wielkim apetytem udali się na kolacje.

Ostatnie zajęcia poprzedzające samoobsługę wieczorną to rywalizacja w mini sztafetach. Po udanej zabawie wszyscy zasnęli szybciutko.

Niedzielę uczestnicy rozpoczęli od treningu techniki jazdy, natomiast rodzice udali się miasto spróbować pokonać bariery architektoniczne poruszając się na wózku. Następnie podczas kolejnego treningu beneficjenci zwiększali swoją siłę oraz wytrzymałość

Po obiedzie przeszliśmy do zabaw muzyczno-ruchowych, podczas których ćwiczyliśmy do rytmu muzyki oraz mogliśmy w swobodny sposób wyrazić siebie i swoje emocje. Również na jednym z treningów wspólnie bawiliśmy się wykorzystując chustę Klanzy.

Warsztat aktywnej rehabilitacji przebiegł według ustalony założeń i zakończył się dużym uśmiechem na twarzach każdego z uczestników.

Zobacz zdęcia »


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 
 

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach