czwartek, 2022-09-29 Michaliny, Michała, Rafała

Fantastyczna Czwórka

2021-08-30

Zobacz zdjęcia »

W terminie 20-22.08 odbył się weekendowy warsztat w Stacji Nowej Gdyni w Zgierzu, realizowany w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI” finansowany z środków PFRON.

Podczas warsztatu przeprowadzone zostały zajęcia z techniki jazdy, trening ogólnousprawniający, gry zespołowe oraz warsztaty kompetencji społecznych.


Dodatkowo nasza kadrowiczka przeprowadziła zajęcia z orgiami. Grupa składała się z 4 uczestników i 6 osób pełniących rolę kadry. Przez trzy dni wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na warsztatach była okazja do wspólnego poznania się i integracji, ale przede wszystkim można było uzyskać wiedzę na temat praw osób z niepełnosprawnością, sposobów kontrolowania emocji, rozwiązywania konfliktów oraz asertywności.

Przez wszystkie dni harmonogram zajęć był intensywny, ale bardzo dobrze rozplanowany. Uczestnicy oraz kadra brali udział w zajęciach ruchowych (gry zespołowe, zajęciaogólno usprawniające, zajęcia sportowe). Pogoda dopisała, więc grupa wykorzystywała czas na zajęcia w terenie, który w Stacji Nowej Gdyni jest bardzo urokliwy .

Wieczorami, po zajęciach pomimo zmęczenia, wszyscy spotykali się w sali konferencyjnej, aby zagrać w grę psychologiczną "Mafia". Gra ta uczy logicznego myślenia, skutecznego zadawania pytań, a także perswazji. Warsztat został podsumowany uroczystym zakończeniem i wręczeniem dyplomów.

Jesteśmy przekonani, że czas, który spędziliśmy razem na warsztacie wszyscy będą wspominać bardzo długo. Był on dla każdego bardzo aktywny oraz pouczający, a atmosfera była wyjątkowa.Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach