środa, 2022-07-06 Dominiki, Jaropełka, Łucji

Przystanek Wrocław

2021-08-05


Zobacz zdjęcia »

W dniach 12-23 Lipca 2021 r. odbył się obóz Aktywnej Rehabilitacji we Wrocławiu, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”.

Na naszym Obozie Aktywnej Rehabilitacji postanowiliśmy kłaść nacisk na wspólną integrację, poprawienie jakości samoobsługi oraz pokonywanie różnorakich trudności w czynnościach dnia codziennego.


Już od samego początku nasi uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, chęcią do wspólnej pracy, otwartością oraz przyjacielskim nastawieniem do siebie oraz kadry. Szybko nawiązaliśmy ze sobą dobry kontakt, oparty na wzajemnym zaufaniu oraz chęci poszerzenia swojej wiedzy.

Gdy tylko dopisywała nam pogoda staraliśmy się przeprowadzać nasze zajęcia na świeżym powietrzu. Wspólne wyjścia bardzo dobrze wpłynęły na produktywność naszych uczestników.

Podczas spacerów mogliśmy przyglądać się umiejętnością uczestników, jak radzą sobie z jazdą w terenie i nad czym będziemy pracować przez kolejne dni obozu. Bariery architektoniczne tylko z pozoru wydawały się nie do pokonania. Z każdym następnym razem przeszkody stawały się błahostkom.

Z dnia na dzień konsekwentne treningi przynosiły efekt. Praca uczestników pod okiem przygotowanej kadry budowała przyjemny nastrój oraz wspaniałą atmosferę, która przeniosła się na zdobycie pewności siebie przez naszych podopiecznych. Każdego dnia kończyliśmy dzień zajęciami samoobsługi. Rozmawialiśmy o spędzonym dniu, co w nim nas zaskoczyło, co się podobało i co możemy podszlifować następnego dnia, aby uczestnicy wyciągnęli jak najwięcej z Obozu.

Obóz Aktywnej Rehabilitacji we Wrocławiu z pewnością można zaliczyć do udanych. Uczestnicy wyjechali uśmiechnięci oraz zadowoleni. Każdy z nich zyskał nową wiedzę, zrobił krok ku większemu usamodzielnieniu się, poznał nowych ludzi oraz zyskał więcej pewności siebie.

Dla nas był to wspaniały czas, w którym mogliśmy przyczynić się do ich małych i dużych sukcesów oraz opuścić Wrocław z uśmiechem na twarzy oraz wspaniałymi wspomnieniami, które zostaną z nami przez jeszcze długi, długi czas!.


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach