sobota, 2023-04-01 Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Pierwsze kroki w aktywizacji zawodowej

2021-07-07


Zobacz zdjęcia »

W dniach 20-28.06.2021 r. w Szczecinie obył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej dla dziesięciu Uczestniczek projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”, finansowanego ze środków PFRON.

 


Celem Warsztatu było wsparcie Uczestniczek w pierwszych krokach na drodze do aktywizacji. Z uwagi na to, że większość Uczestniczek to osoby, które jeszcze się uczą lub mają pierwsze zatrudnienie jeszcze przed sobą, postawiliśmy na szerokie wskazanie możliwości, jakie daje rynek pracy dla osób niepełnosprawnych.

Każdy dzień był dla nas nowo otwartymi drzwiami. Realizowaliśmy liczne wizyty i spotkania oraz treningi, które dawały szansę na poznanie swoich możliwości i umiejętności, potencjalnych miejsc pracy, a także osób, które na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnością. 

Na naszej mapie odwiedzin znalazł się Decathlon Szczecin, w którym mieliśmy okazję przetestować wykonywanie drobnych prac, dostępnych dla osób z niepełnosprawnością oraz poznać zasady funkcjonowania firmy. Odwiedziliśmy też Zakład Aktywności Zawodowej w Goleniowie, w którym od kuchni zobaczyliśmy pracę różnych działów. Prelekcję przeprowadziła dla nas Pani Magdalena Biernacka – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy, opowiadając o możliwościach instytucjonalnego wspierania osób z niepełnosprawnością. 

Nie zabrakło też pracy z doradcą zawodowym i pracy z trenerami nad umiejętnościami autoprezentacji, komunikowania się, czy definiowania „stanów ja”, a także wstępnego przygotowania aplikacji do pracy.

To był bardzo owocny czas, który dał szansę na zbudowanie siebie, a także dostrzeżenie, że rynek pracy jest różnorodny i otwarty.

 


Przed Uczestniczkami czas na realizację zaplanowanych wspólnie na WAZ kolejnych kroków do aktywizacji - my wspieramy i trzymamy kciuki !

Do zobaczenia, Kadra WAZ

.
 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach