poniedziałek, 2021-09-27 Damiana, Mirabeli, Wincentego

Weekendowy warszat AR w Kluczborku

2020-10-29


16-18.10.2020 r.

Maja, Adaś, Szymon, Adrian i Filip – to piątka opolskich FARusków, którzy aktywnie rozpoczęli drugą połowę października uczestnicząc w Weekendo-
wym Warsztacie Aktywnej Rehabilitacji w Kluczborku.

Po piątkowym obiedzie i zapoznaniu się z ośrodkiem, kadra wraz z uczestnikami zabrała się ostro do pracy. I tak wieczorem rodzice poznawali techniki przenoszenia, a dzieci jak w bezpieczny sposób przesiadać się na różne powierzchnie. Kolejnego dnia, podczas gdy opiekunowie zaznajamiali się z budową i dopasowaniem wózka oraz dofinansowaniami, dzieci doskonaliły technikę jazdy, a na zajęciach ze zdrowego odżywiania przygotowywały sałatkę owocową.

Dopełnieniem tychże warsztatów było samodzielne wykonanie przez nich gry "memory", gdzie pod zakrętkami ukrywały się ikonki zdrowych produktów. Miały one zachęcać do wprowadzania ich do swojej diety- szczególnie w okresie jesiennym. Po obiedzie spotkaliśmy się na wspólnych zajęciach z techniki jazdy, gdzie rodzice wraz z dziećmi uczyli się pokonywania schodów. Kolejne warsztaty dotyczyły budowy wózka, gdzie uczyliśmy się poszczególnych jego elementów oraz rozkładaliśmy na części pierwsze.

Przed kolacją, podczas zajęć manualnych dzieci mogły popracować nad motoryką małą wykonując przestrzenne dynie. Po sobotnim prysznicowaniu kadra wraz z uczestnikami brała udział w zajęciach ze schematu ciała. Na materacach wspólnie nazywaliśmy części ciała oraz uczyliśmy się je odpowiednio pielęgnować, wmasowując w nie 'magiczną' galaretkę. Zrelaksowane i zmęczone po całym dniu dzieci nie miały już problemu z zasypianiem i błyskawicznie oddały się w objęcia Morfeusza.

Niedzielne przedpołudnie, pełni energii do działania spędziliśmy na zajęciach ruchowych, ,podczas gdy rodzice brali udział w pogadankach dotyczących urologii i profilaktyki przeciwodleżynowej. Dzieci podczas treningu ogólnokondycyjnego wzmacniały siłę mięśni ćwicząc na materacach, natomiast podczas zajęć z badmintona doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową świetnie sie przy tym bawiąc.

 

W imieniu organizatorów, dziękujemy za zaufanie (w tym trudnym czasie), przybycie oraz zaangażowanie podczas warsztatu wszystkim rodzicom (Krysi, Kasi, Darii, Ani, Emilce) wraz z dziećmi oraz kadrze (Adamowi, Sylwii, Damianowi, Lucynie, Oli).

To dzięki Wam mogliśmy pracować przez cąły weekend w miłej atmosferze stawiając sobie za cel usprawnienie i usamodzielnienie naszych kochanych dzieci.

 Magdalena Piekarek

Zobacz zdjęcia »


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


 

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej  1% za 0%.......
 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
 Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
 rehabilitację. Subkonto można założyć 
 on-line: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach