poniedziałek, 2020-10-26 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Warsztat Aktywizacji Społeczno - Psychologicznej Regionu Łódzkiego w Kleszczowie

2020-10-15


Zobacz zdjęcia z Warsztatów »

W terminie 01-06.10.2020 r. odbył się Warsztat Aktywizacji Społeczno-Psychologicznej w ośrodku SOLPARK w Kleszczowie. Warsztat realizowany był w ramach projektu ,, SKUTECZNA Aktywizacja społeczna i zawodowa 65 osób z niepełnosprawnościami z woj. łódzkiego szansą na AKTYWNOŚĆ-II edycja”. 
Bogaty harmonogram warsztatu obejmował zajęcia ze Specjalistą ds. Aktywizacji na których uczestnicy nabywali umiejętności z zakresu nabywania umiejętności, rozwiązywania problemów , realizacji dziennego rozkładu zajęć oraz zarządzania czasem.

Zajęcia z Trenerem Pracy dostarczyły wiedzy odnośnie rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Na spotkaniach z Psychologiem podejmowane były tematy dotyczące skutecznej komunikacji interpersonalnej, asertywności, motywacji, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz budowania adekwatnej samooceny. Uczestnicy mieli okazję popracować indywidualnie i w niewielkich grupach.

Nad fizyczną sprawnością czuwał fizjoterapeuta. Zaproponowane zestawy ćwiczeń miały na celu poprawę sprawności i wydolności krążeniowej uczestników. Podczas warsztatów uczestnicy brali również udział w zajęciach na kręgielni, czy hali sportowej, gdzie mieli okazję zapoznać się z dyscyplinami sportowymi takimi jak Boccia, tenis stołowy czy łucznictwo. Wypracowano kooperację i współzawodnictwo w grupach.

Warsztat minął bardzo szybko a wszyscy uczestnicy wyjechali z nabytą wiedzą, która ma zaowocować w przyszłości.

Dziękujemy kadrze i uczestnikom za wspólnie spędzony czas i wierzymy, że był on dla Was owocny!

Monika Mazur


 

 Regionalny Program Operacyjny Woj. Łódzkiego na lata 2014-2020