poniedziałek, 2020-10-26 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Obóz Aktywnej Rehabilitacji w Wiśle

2020-10-02


W dniach 17-28.09.2020 r. zawitaliśmy do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle, gdzie realizowaliśmy Obóz Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim V”.

Podczas treningów dążyliśmy nieustannie do tego, by osiągnąć założone przez nas cele. Treningi ogólnousprawniające, technika jazdy, samoobsługa oraz dyscypliny sportowe miały za zadanie pokazać nam jakie mają możliwości, by utrzymać swoje ciało w jak najlepszej sprawności. Wszyscy byliśmy niezwykle zmotywowani ponieważ dostrzegamy, iż ćwiczenia, systematyczne treningi oraz prawidłowa technika prowadzą do tego, by zwiększyć naszą sprawność i znacznie poprawić samodzielność.

Poruszyliśmy również wiele trudnych tematów, które nas nurtują. Prócz rozmów i wykładów na temat zdrowia, pojawiły się również informacje dotyczące aspektów prawnych. Liczne rozmowy przeprowadzone w grupie jak i te indywidualne sprawiły, że zdobyliśmy większą wiedzę i odpowiedzi na liczne pytania z którymi przyjechaliśmy na obóz.

Każdy z nas wyjechał z Wisły bogatszy o nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę dzięki czemu będzie mógł kontynuować swoją pracę nad osiągnięciem optymalnej samodzielności.

B.M.


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych