poniedziałek, 2020-10-26 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Warsztat AR dla dzieci w Ostrowiu Małsz

2020-08-24


W dniach 14-16 sierpnia 2020 odbył się kolejny Warsztat AR dla dzieci i rodziców z pomorza w Ośrodku Szkoleniowo Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz w ramach projektu „ Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim V”.

Dziesięcioro uczestników przybyło do pięknego ośrodka w Ostrowie Mauszu, wśród pięknych jezior (Agata, Ola, Michał, Julia, Małgosia, Milena, Karolina, Mikołaj, Alek, Paulina) wraz z rodzicami/ opiekunami spędzili ten czas bardzo aktywnie.

Pogoda nam dopisała, atmosfera były bardzo ciepła i sprzyjająca, żeby przeprowadzić różnego rodzaju ćwiczenia i wykazać się pełną aktywnością, dzieci miały zajęcia z rytmiki, podszlifowały jazdę na wózku, potrenowały strzelanie z łuków oraz boccie.

Udało nam się popływać kajakami, rowerami wodnymi oraz pojeździć konno. Dzieci bardzo dobrze bawiły się wśród wszystkich zajęć na świeżym powietrzu takich jak gra terenowa, pieczenie gofrów czy też spacery.

Usytuowanie ośrodka, pogoda oraz teren wokół, pozwolił na zorganizowanie wszystkich zaplanowanych działań. Wieczorami dzieci grały i dobrze się bawiły. Rodzice zaś bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadankach oraz zajęciach.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, miło spędzony czas i wspaniałą atmosferę :-) Oby więcej takich :-)

Pozdrawiam gorąco!
Iwona


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych