niedziela, 2020-09-20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Warsztaty Aktywizacji Zawodowej w Spale

2020-03-19


W dniach 02-10.03.2020 w Spale w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia” przy wsparciu PFRON oraz Fundacji PZU odbyły się Warsztaty Aktywizacji Zawodowej, na których mieliśmy przyjemność gościć aż 14 uczestników z całej Polski!


Mieszanka województw małopolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego oraz podlaskiego okazała się wulkanem energii i pomysłów!

W trakcie 9 dni pobytu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, uczestnicy mieli okazję nie tylko skorzystać z zajęć z doradcą zawodowym – wielkie podziękowania dla Pana Daniela oraz Pana Ireneusza. Gdzie dzielnie zgłębiali tajniki pisania CV, szczegóły na jakie należy zwrócić uwagę w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Wzmacnialiśmy również swoją kondycję fizyczną w trakcie zajęć ogólnokondycyjnych. 

Dodatkową atrakcją były spacery rekreacyjne w otoczeniu spalskich lasów otaczających całą niewielką miejscowość. Dzięki temu niektórzy z uczestników, mogli poćwiczyć technikę jazdy w terenie. 

Na podsumowanie Warsztatu odbyła się gra terenowa. Polegała ona na przejściu szeregu zadań i stacji, umiejscowionych na całym terenie ośrodka. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy, musieli po kolei zdobywać nowe kompetencje przydatne do podjęcia konkretnego stanowiska. Ich zadaniem było również dobranie odpowiedniego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną, oszacowanie wysokości zarobków, które chcieliby otrzymywać oraz podkreślenie swoich mocnych stron. Końcowym etapem gry była rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą, w którego rolę wcielił się prowadzący obóz.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Warsztacie. Zarówno uczestnikom jak i cudownej kadrze! Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach!

 
Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

oraz Fundacji PZU