niedziela, 2020-09-20 Eustachego, Faustyny, Renaty

Warsztat Aktywnej Rehabilitacji ,,Nad Maltą’’ w Poznaniu

2020-02-27


W dniach 21-23.02.2020 odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w Poznaniu, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim IV”.

Na terenie Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Malta’’, pięciu uczestników brało udział w zajęciach mających na celu doskonalenie techniki jazdy na wózku w naturalnych warunkach (teren, przestrzeń miejska), przetestowanie umiejętności samoobsługowych, oraz omówienie tematów edukacji prozdrowotnej.

Korzystając z bliskości ,,Term Maltańskich’’, pod okiem kadry chodzącej, uczestnicy mieli możliwość zapomnieć na chwilę o zimnym wietrze i zacinającym deszczu dzięki rajskim atrakcjom aquaparku. Zaproszeni na nasz Warsztat eksperci, omówili indywidualnie z uczestnikami kwestie prawne oraz nowo wprowadzone zasady i przepisy obowiązujące w instytucjach publicznych (NFZ, MOPR, PCPR, ZUS).

Spełniliśmy również marzenia naszych uczestników, aby poznać i osobiście przetestować różnego rodzaju sposoby oprzyrządowania aut- prawdziwi rajdowcy! Dwa intensywne dni z wyjątkowymi ludźmi dla wszystkich były przyjemnym doświadczeniem, dużą dawką energii i motywacji do dalszych, śmiałych planów na przyszłość.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. You are the best!
Magdalena Napieralska


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych