wtorek, 2020-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Cudowne chwile w Wiśle

2020-01-07


Wisła 24.11-04.12.2019 

W dniu 23 listopada w piękny słoneczny dzień w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle zebrała się kadra obozu Aktywnej rehabilitacji , aby się zapoznać by móc wspólnie dobrze pracować przez kolejne 10 dni. 

Obóz odbył się w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim IV. W dniu 24 listopada od rana nie mogliśmy się doczekać przyjazdu uczestników.

Pierwsze chwile rozpoczęły się od wspólnej integracji, następnie odbyły się testy sprawnościowe, dzięki którym kadra mogła sprawdzić umiejętności naszych uczestników, aby później móc je doskonalić. Przez kolejne dni odbywały się treningi takie jak: technika jazdy, trening ogólnousprawniający , trening samoobsługi, tenis stołowy oraz pływanie.

Przerywnikiem od zajęć fizycznych były treningi kompetencji społecznych i edukacja prozdrowotna . Podczas obozu mieliśmy również okazję postrzelać z łuku oraz wiatrówki, ale także zagrać w boccie , która wywołała wiele emocji. Mieliśmy możliwość poznania innych gier zespołowych takich jak koszykówka, piłka ręczna oraz piłka toczona. Dzięki wspaniałej kadrze mieliśmy również możliwość wyjścia w teren na technice jazdy, dzięki temu mogliśmy zobaczyć różne bariery architektoniczne, które musimy pokonywać w codziennym życiu. Jedna grupa udała się do hotelu Gołębiewski , a druga udała się na rynek i do parku.

Podczas trwania naszego obozu odbył się drugi obóz kobiecy, dzięki uprzejmości kadry udało nam się zorganizować wspólną dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Pewnego wieczoru kadra zorganizowała nam salę kinową, gdzie wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film. Dzięki temu mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie. Urozmaiceniem od wszystkich zajęć była gra terenowa w której musieliśmy prawie sami poradzić sobie z zadaniami. Czas leciał nieubłagalnie, nadszedł ostatni dzień obozu, odbyły się testy sprawnościowe, na których u większości osób nastąpił progres, następnie odbyła się uroczysta kolacja oraz podziękowania i pożegnania. 

Następnego dnia wszyscy spakowani w bagaż nowych znajomości i doświadczeń udaliśmy się w podróż do domów. To był wspaniale spędzony czas w gronie cudownych osób, bardzo niechętnie się rozstawaliśmy, ale z postanowieniem kolejnego spotkania. 

Pozdrawiamy kadra i uczestnicy

Zobacz zdjęcia »

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych