sobota, 2020-08-15 Marii, napoleona, Stelii

10 MAGICZNYCH DNI

2019-11-21


Obóz AR, Dworaki Staśki 06-17.11.2019

10 dni w trakcie których puściły wszelkie bariery, które nam dotychczas utrudniały życie. Pierwsze dni pełne obaw i niedowierzania we własne możliwości. Ale nic bardziej mylnego. Wspaniała kadra FAR pokazała nam jak należy funkcjonować z ograniczeniami. Jak przełamywać własne bariery, jak być silnym i niezależnym. Ich podejście do każdego z uczestników obozu było indywidualne, pełne zaangażowania oraz zrozumienia dla naszych lęków. Już pierwsze zajęcia pokazały nam że wózek to nie przeszkoda a możliwość bycia niezależnym. Każda rozgrzewka pobudzała nasze mięśnie do wysiłku oraz wzmacniała naszą stabilizację na wózku. 

Nauczono nas jak pokonywać przeszkody na drodze, jak bezpiecznie zjechać z krawężnika i jak poradzić sobie podczas upadku. Zapach potu oraz przyspieszony oddech nie były problemem dla nikogo, zawzięcie ćwiczyliśmy. Wiemy jak wsiąść do samochodu i nie straszne są nam schody. Każde z zadań było asekurowane przez wyspecjalizowaną kadrę, więc nasze strachy szybko znikały.

Prowadzone wykłady zapoznawały nas z tematami o których nikt wcześniej nam nie opowiadał. Rozwiały one wiele wątpliwości związanych z odleżynami, sportem oraz wskazały jak poprawić codzienny komfort życia. Luźne rozmowy pomiędzy wykładami i zajęciami zachęcały nas do pracy nad sobą oraz motywowały.

Zajęcia na obozie i wspaniała atmosfera pokazały nam, że jeśli tylko chcemy, to wiele możemy. Spory kopniak energii od kadry dawał nam chęć do pracy nad sobą. Z obozu wyjechaliśmy naszpikowani wiedzą, nowymi umiejętnościami oraz dawką pozytywnego nastawienia.

Wiemy, że nawet po obozie nie zostajemy sami a na kadrę FAR zawsze możemy liczyć.
 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych