sobota, 2020-08-15 Marii, napoleona, Stelii

Obóz AR w Wiśle

2019-11-20

Wisła 06-17.11.2019 r.

Nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia przygody z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji niż Wisła. To już kolejny raz, gdzie ośrodek przygotowania paraolimpijskiego START gościł uczestników i kadrę obozu organizowanego w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim IV”.W niezbyt sprzyjających warunkach, punktualnie w dzień przyjazdu, pojawiła się grupa dziesięciu śmiałków głodnych wiedzy i chętnych do działania.

Ich głód próbowali zaspokoić Nasi wspaniali instruktorzy, którzy wyciskali ostatnie poty z uczestników. Po kilku dniach, przeszkody, ćwiczenia, czy też basen nie były obce beneficjentom i z zaciekawieniem wypatrywali kolejnego dnia treningowe. Na nic by się miały ich codzienne próby powrotu do samodzielności, gdyby nie czujna kadra serwisu, dbająca o bezpieczeństwo.

Wszystko było zwieńczone dobrą zabawą, a zdobyte umiejętności zapewne zostaną wykorzystane przez beneficjentów do dalszej poprawy samodzielności, już w życiu codziennym.

Niestety, wszystko co dobre ma i swój koniec, jednak uczestnicy opuszczali obóz z poczuciem dobrze wykonanej pracy i zdeterminowani, aby z każdym dniem podnosić sobie poprzeczkę. :-)

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych