sobota, 2020-08-15 Marii, napoleona, Stelii

Obóz na świętokrzyskiej polanie

2019-10-30


Chrusty 29.09-10.10.2019 r.

30 września do malowniczego świętokrzyskiego ośrodka „Polanika” przyjechała grupa 10 uczestników biorących udział w projekcie ,,Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkich IV’’. Na miejscu oczekiwała na nich 12 – osobowa kadra . Wspólnie próbowaliśmy uaktywnić wewnętrzny potencjał uczestników potrzebny do ich dalszego rozwoju. Sprzyjały temu treningi z techniki jazdy na wózkach, zajęcia na basenie oraz liczne wykłady o różnorodnej tematyce.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna jesienna aura i dobry nastrój . Realizowane działania skierowane były głównie na naukę samodzielności , wzmacnianie siły , motywowanie w celu podniesienia kompetencji społecznych. Dzięki entuzjazmowi oraz zaangażowaniu uczestników i kadry w realizację programu planowane założenia zostały w pełni zrealizowane. Obóz, choć dość intensywny okazał się bardzo interesujący – sprzyjał zawiązywaniu nowych przyjaźni.

Mamy nadzieję że ten jesienny obóz czasami powróci we wspomnieniach uczestników jako pobyt, który pokazał, jak wielką radość może dać człowiekowi wspólne przebywanie – nawet z nieznanymi sobie dotychczas ludźmi …

Z życzeniami sukcesów w aktywizacji społecznej Kadra. :-)

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych