sobota, 2020-08-15 Marii, napoleona, Stelii

Słoneczny październik

2019-10-30

W dniach 13-24 października w ośrodku „Solpark” w Kleszczowie odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim IV”, zorganizowanym wspólnie przez regiony: łódzki i mazowiecki.


Uczestnicy obozu codziennie uczestniczyli w licznych zajęciach takich jak: technika jazdy, trening ogólnousprawniający, pływanie czy trening samoobsługi, które miały na celu ich wzmocnienie, poprawę kondycji, a w efekcie podniesienie poziomu samoobsługi. Ponadto poznali techniki i doskonalili się w różnych dyscyplinach sportowych takich jak boccia, tenis stołowy, łucznictwo. Dodatkowo uczestnicy codziennie otrzymywali dużą dawkę wiedzy na wieczornych wykładach. Na koniec każdego dnia wszyscy miło spędzali czas uczestnicząc w zajęciach integracyjnych i grach zespołowych.

Poza zajęciami w ośrodku mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności w terenie podczas spaceru na taras widokowy odkrywki węgla brunatnego w Kleszczowie. Trasa była wyczerpująca, jednak wszyscy dali radę dotrzeć na miejsce.

10 dni obozu minęło w mgnieniu oka. Był to bardzo intensywny i owocny czas. Uczestnicy projektu wiele się nauczyli i osiągnęli cele, z którymi przyjechali na obóz.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję do zobaczenia w kolejnych działaniach Fundacji!


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych