piątek, 2020-06-05 Bonifacego, Kiry, Waltera

Fantastyczni uczestnicy + wspaniała kadra + wspaniałe miejsce + super pogoda = cudowny obów

2019-10-29

7 października do malowniczej miejscowości Wisła zjechało się 10 uczestników. Każdy z nich gotowy by każdego dnia walczyć o siebie i dążyć do jeszcze większej samodzielności.

Celem głównym obozu była praca nad samym sobą! Trzeba przyznać że uczestnicy już od samego początku podjęli walkę podczas zajęć, by poprawić swoje funkcjonowanie i niezależność. Jedyne co mogło nam na obozie z jednej strony pomagać a z drugiej przeszkadzać to pyszne jedzenie, dzięki któremu utrata wagi stała się trudniejsza.

Instruktorzy starali się przekazać uczestnikom pakiet zajęć, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od boksu gdzie można było popracować nad swoją sylwetką i odreagować, po basen gdzie uczestnicy nie tylko mogli się usprawnić, ale i zrelaksować. Każdy dzień od rana był wypełniony po brzegi zajęciami fizycznymi, wieczorami, kadra prowadziła nie tylko zajęcia integracyjne ale dbające również o rozwój umysłowy.

Podczas obozu kadra skupiła się na tym, by pokazać uczestnikom jak ważne jest dbanie o siebie i realizowanie marzeń. Kadra poruszająca się na wózkach to ludzie którzy na co dzień są bardzo aktywni uprawiając między innymi takie dyscypliny jak nurkowanie, boks, koszykówka na wózkach, maratony, handbike oraz wiele innych dyscyplin, którymi uczestnicy mogli się zarazić.

Podczas obozu zostały nawiązane nowe relacje i przyjaźnie które mamy nadzieję przetrwają latami. Mamy nadzieję że już niedługo spotkamy się w podobnym gronie by móc wspominać ten piękny obozowy czas.
 

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych