środa, 2020-02-26 Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Obóz 10-ciu Wspaniałych

2019-09-25

W dniach 09-19.09.2019 r. w Krakowie w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbył się fantastyczny Obóz Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim IV”.

Pierwsze chwile rozpoczęły się od wspólnej integracji. Potem przyszedł czas na testy sprawnościowe, dzięki którym kadra mogła sprawdzić nasze umiejętności, aby potem móc je doszkalać.

Podczas obozu mogliśmy doskonalić się dzięki takim treningom jak: technika jazdy, trening ogólnokondycyjny, trening samoobsługi, pływanie oraz treningi kompetencji społecznych. Obóz obfitował w wiele atrakcji, mieliśmy możliwość strzelać z łuku oraz wiatrówki, graliśmy w boccie oraz różne inne gry zespołowe.

Wieczorami pogłębialiśmy swoją wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej dzięki wykładom prowadzonym przez instruktorów. Dzięki wspaniałej pogodzie, która nam dopisywała mieliśmy możliwość popływania kajakiem. Było to dla nas nowe, ekscytujące doświadczenie.

W niedzielę w ramach treningu w terenie grupy udały się do ZOO oraz klasztoru w Tyńcu. Dzięki temu, że zajęcia odbyły się w terenie mogliśmy zobaczyć i pokonać różnego rodzaju bariery architektoniczne.

Dni mijały nam szybko i przyjemnie pomimo tego, że pod koniec obozu dokuczało nam zmęczenie.

Po wspólnie spędzonych 10 dniach nadszedł czas pożegnań i powrotów do domów. To były wspaniałe i pełne przygód chwile. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy w tak wyborowym składzie.

Kadra i Uczestnicy

Zobacz zdjęcia »

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych