sobota, 2020-05-30 Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Obóz Aktywnej Rehabilitacji czyli „Dziki zachód” w Wiśle 29.07-07.08.2019

2019-08-27

Jak co roku spotykamy się w Wiśle na obozie Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci. Jak co roku jest również motyw przewodni który pozwala poruszyć naszą wyobraźnię żeby ten wymagający czas przekuć w umiejętności tak aby stać się samodzielniakiem :-)

W tym roku rządził DZIKI ZACHÓD więc zjechali się do nas nie tylko niesforni kowboje ale również odważne Indianki.

Na początku był chaos… ale testy sprawnościowe pozwoliły nam zweryfikować umiejętności uczestników i przynależność do grupy. Jak już wszyscy się zwiedzieli nastał czas chrztu obozowego przez który niełatwo było przebrnąć ponieważ czuwał nad tym wódz Indiańskiego plemienia „Bombelkowa stopa”, szeryf miasta „Lucky Lucek” i szamanka „Poklejona dętka” która wie wszystko. Następnego dnia przystąpiliśmy do ciężkiej pracy. Na pierwszy rzut dostała się nam technika jazdy bez której ani rusz w cywilizowanym mieście a co dopiero na dzikim zachodzie gdzie balans i obsługa wózka niezbędna. Jednak nie samą techniką człowiek żyje więc zdobywaliśmy kolejne umiejętności które również pozwolą nam stawać się coraz to większymi samodzielniakami. Były treningi z piłkami które pozwalają poprawić naszą stabilizację, koordynację i kondycję. Były też treningi ogólnosprawnościowe które dawały niezły wycisk a z których można było wynieść bardzo wiele. Podczas obozu mieliśmy oczywiście możliwość poznania dyscyplin sportowych i w miarę możliwości popróbowania każdej z nich. Jedną z ciekawszych jak się okazało było strzelanie z łuku które dawało dużo zabawy. Oprócz tego był tenis stołowy, boccia, koszykówka no i zajęcia na basenie które powalają odpocząć nam od wózka. Na koniec obozu doszło do starcia w sztafecie rodzinnej gdzie po jednej stronie stanęło stare plemię a po drugiej młodsze pokolenie. :-)

Było naprawdę ciekawie a rywalizacja była bardzo wyrównana co dało wiele emocji. Ale jak to zawsze bywa, fajny czas szybko mija i na zakończenie świętowaliśmy na pożegnalnym spotkaniu, gdzie zostały wręczone dyplomy dla dzieci i rodziców za ukończony Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla Dzieci.

Marcin Batko

Zobacz zdjęcia »


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Fundacji PZU