piątek, 2020-06-05 Bonifacego, Kiry, Waltera

Obóz II stopnia w Kleszczowie

2019-08-05


 A teraz przed Wami….. uczestnicy kadra i wolontariusze obozu II stopnia aktywnej rehabilitacji, który odbył się w Kleszczowie w dniach 22-31.07.2019 r. 


15 niestrudzonych uczestników pod okiem bardzo potrzebnej 21 osobowej drużyny kadry, przyjechała do Kleszczowa zrealizować wcześniej zaplanowane przez siebie cele.

Oto one:
– Samoobsługa jako nadrzędny cel obozu.
– Koordynacja wzrokowo ruchowa ćwiczona za pomocą takich narzędzi jak : piłka do kosza, unihokej, tenis stołowy, łucznictwo, boccia, kręgle, bilard itp.
– Doskonalenie poruszania się wózkiem inwalidzkim,.

Te podstawowe założenia obozu, uzupełnione zostały nauką i doskonaleniem pływania, grami zespołowymi i terenową, treningiem ogólnousprawniającym, oraz bardzo potrzebnym filmem „Cudowny chłopak” i pożegnalną dyskoteką.

Ach … co to był za obóz….

Co miało być zrobione – zrobiliśmy.

Wygospodarowaliśmy też czas na rozmowy jak dbać o siebie, pilnować się przed różnymi zagrożeniami, porozmawialiśmy o naszym ciele i poruszyliśmy wiele innych aspektów.

„Ja w to nie wierzę ja chyba płonę” – zagrał Kacper na perkusji w duecie z Łukaszem na gitarze, prowadząc zajęcia z rytmiki….

Kadra wierzyła ,uczestnicy również uwierzyli, że postawione cele można zrealizować ciężką i wytężoną pracą, czasami potem i łzami ale… warto było.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, kadrze za profesjonalne podejście do swoich zadań, pielęgniarce Marzenie za konsekwencję i upór, dzieciakom i rodzicom za zaufanie.

Umiejętności dzieciaków zweryfikujemy na sesjach… nasz wspólny trening się jeszcze nie skończył…

Zobacz zdjęcia »


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Fundacji PZU