poniedziałek, 2019-12-16 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Survivalowy Obóz AR dla młodzieży

2019-07-23


W dniach 27.05-05.06.2019 r. w Mrzeżyńskim Centrum Sportu odbywał się Obóz Aktywnej Rehabilitacji II stopnia dla dzieci.

Dni obozowe do godzin popołudniowych przebiegały pod znakiem 3 treningów, na których 15-osobowa młodzieżowa drużyna pod okiem trenerów budowała swoją wydolność, szkoliła umiejętności jazdy na wózku w zakresie pokonywania przeszkód jakie spotykają w codziennym życiu oraz doskonaliła elementy koszykówki i unihokeja. Uczestnicy popołudniami poznawali tajniki majsterkowania, gotowania, przeprowadzali eksperymenty fizyczno-chemiczne oraz zaszczepiali ideę harcerstwa. Do niezapomnianych chwil w trakcie trwania obozu można zaliczyć „przygodę słowiańską”, gdzie młodzież uczyła się strzelać z łuku czy lepić z gliny, udział w 40 „Trzebiatowskiej 10”, zbiórkę publiczną w Kołobrzegu z okazji Dnia Dziecka oraz grę terenową „Mrzeżyno express”. Najbardziej wyczekiwanym momentem obozu była noc pod namiotem, gdzie młodzież uczyła się przetrwania w najtrudniejszych obozowych warunkach – to były w opinii dzieci niezapomniane chwile.

Ostatni dzień był momentem podsumowania pracy jaką uczestnicy włożyli podczas treningów. Wielkie gratulacje dla całej młodzieżowej drużyny za osiągnięcia w dyscyplinach:

Kozłowanie piłki prawa ręką poprawa o 267 kozłów,
Kozłowanie piłki lewą ręką poprawa o 212 kozłów,
Tor przeszkód poprawa o 17 minut,
Slalom zadaniowy poprawa o 31%.

Ten dzień był również momentem pożegnania i podziękowania sobie nawzajem za pracę i pozytywną energię włożoną w organizację obozu, ale i również za mile spędzony czas z niesamowitymi ludźmi.

Uczczeniem końca obozu była zielona noc podczas, której co niektórzy powrócili wraz z własnymi materacami na parkiet ukochanego boiska :-)

Zobacz zdjęcia »

Do zobaczenia na następnej sportowej arenie.
Kadra Obozu AR :-)