sobota, 2019-10-19 Michaliny, Michała, Piotra

22-24.03.2019 w Katowickim Bażantowie !!

2019-05-17


Julia, Ania, Natalia, Tomek oraz Igor. To Oni opanowali tereny Katowickiego ośrodka i starali się zapanować nad nim w zupełności :-)

Wyjazd zorganizowany był dla nieco starszych uczestników więc nie były to przelewki. Samodzielność hasło wyjazdu miało stać się rzeczywistością na Warsztacie Aktywnej Rehabilitacji.

Zaczęliśmy od ćwiczeń gdzie mogliśmy się trochę oswoić i zintegrować w czym pomogła nam gra „Lodołamacze”. Wiemy dobrze że bardzo ważny jest ruch i koordynacja więc mogliśmy to ćwiczyć podczas treningu z piłkami gdzie instruktorka Aga dała nam wycisk lecz mimo wszystko wszyscy byli bardzo uśmiechnięci :-)

Oczywiście nie samymi piłkami człowiek żyje i przeszliśmy płynie do techniki jazdy już trochę w bardziej zaawansowanym stopniu. Staraliśmy się w pełni kontrolować balans tak aby nic nas już nie zaskoczyło. Po treningach wskoczyliśmy do wody aby rozluźnić się trochę i poćwiczyć pływanie bo wiemy jak dobry wpływ ma woda dla osoby poruszającej się na wózku :-)

Jak się okazuje w weekend największy wycisk dostaliśmy podczas dłuuuugiego spaceru na „skróty” gdzie jeden z instruktorów chciał nam zaimponować i wskazać najkrótszą trasę do celu :-)

Był też czas na zabawę gdzie mogliśmy spróbować gry w kręgle co nie jest łatwe jak się okazuje dla osób na wózkach. Na koniec przyszedł czas na konkretne rozciąganie czyli trening na materacach prowadzony przez Alę i Adriana czyli naszych instruktorów a za razem fizjoterapeutów którzy wiedzą jak wyginać kończynami człowieka aby poczuć nieraz niemały ból w rozciąganych mięśniach :-)

Mając na warsztatach taką grupę wiekową nie mogło zabraknąć wspólnego selfie na koniec.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz instruktorom za kawał dobrej roboty!!

Zobacz zdjęcia »


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Fundacji PZU