środa, 2020-06-03 Anatola, Leszka, Tamary

Kwietniowy warsztat w Kleszczowie

2019-05-16

Warsztat Aktywizacji Zawodowej w Kleszczowie w ośrodku SOLPARK realizowany był w ramach projektu ,,Skuteczna Aktywizacja społeczna i zawodowa 70 osób z niepełno sprawnościami z województwa łódzkiego szansą na AKTYWNOŚĆ”.

Rozpoczął się 1 kwietnia, nie na żarty jak wskazywała data w kalendarzu. Pomimo prima aprilis stawili się wszyscy na czas i w pełnej gotowości. Harmonogram warsztatu zawierał zajęcia z doradcą zawodowym, na których uczestnicy nabierali kompetencji pozwalających na kształtowanie własnej ścieżki zawodowej.

Omawiane były tematy w zakresie poruszania się po rynku pracy, przygotowanie aplikacji wraz z umiejętnością prezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Doradca również przekazał informację zawierające regulacje prawne i uprawnienia osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Piękna sprzyjająca pogoda pozwalała na spacery oraz odwiedzenie tzw. „dziury”, czyli taras widokowy KWB Bełchatów.

Popołudniami i w godzinach wieczornych w celu utrzymania kondycji psychofizycznej odbywały się warsztaty umiejętności funkcjonalnych. Próbowaliśmy swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych tj. unihokej, tenis stołowy, boccia. Był również czas na relaks.

Cały warsztat przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, nawiązały się trwałe przyjaźnie. Ośrodek dbał o nasz komfort pod względem posiłków oraz dostępności obiektów.

Warsztat zakończył się uroczystym podsumowaniem oraz rozdaniem zaświadczeń ukończenia warsztatu.

Dziękujemy kadrze i uczestnikom.
MD

Zobacz zdjęcia »