środa, 2020-06-03 Anatola, Leszka, Tamary

Śp. Tomasz Domański

2019-02-05

Wspaniały instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, dla wielu z nas wzorzec osobowy, współzałożyciel, kapitan oraz wytrwały zawodnik drużyny „Diabły Łódź”, lojalny przyjaciel. Związany blisko z regionalnym biurem FAR w Łodzi, działający jako instruktor pierwszego kontaktu, instruktor prowadzący Warsztaty Aktywnej Rehabilitacji oraz zajęcia Aktywnej Rehabilitacji. Jego wkład w działania Fundacji Aktywnej Rehabilitacji był nieoceniony. Dodatkowo zaangażowany w liczne wydarzenia propagujące aktywność wózkowiczów.Był jedną z osób w zespole tworzącym model obiektu zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego organizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.6-cio krotny zdobywca Góry Kamieńsk oraz wytrwały maratończyk.

Zawsze pełen energii i zapału do działania. Pomimo zdrowotnych problemów, a najbardziej ograniczającego go niedowidzenia, nigdy się nie poddawał. Nieustanie dążył do osiągania postawionych przez siebie celów. Żył bardzo aktywnie, swoją postawą pokazywał nam, że mimo nawet największych trudności możemy cieszyć się życiem i dawać z siebie jak najwięcej. Jego największą pasją była dyscyplina rugby na wózkach. Poza tym lubił podróżować, brać udział w maratonach i stawiać sobie kolejne coraz to bardziej wymagające wyzwania. Swoją energią zarażał wszystkich wkoło oraz motywował do podjęcia aktywnego życia zarówno sportowo jak ispołecznie. Wszystko co robił – robił z ogromnym zaangażowaniem, zawsze dawał z siebie 100%, a nawet i więcej. Obyśmy my wszyscy czuli tak ogromną siłę i determinację do osiągnięcia własnego szczęścia.

Pragniemy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za udział w ostatniej drodze śp. Tomasza Domańskiego. Dziękujemy przyjaciołom i znajomym oraz członkom zarządu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Dziękujemy za wsparcie, za ciepłe słowa. Pokazaliście, że właśnie w tych najcięższych i najbardziej bolesnych dla nas chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie przebrnąć przez tak trudne chwile. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz determinacji ten dzień był dla Tomasza i jego rodziny wyrazem ogromnego szacunku.

Z wyrazami podziękowania
Monika i Marcel Domańscy
Pełnomocnik i pracownicy
Regionalnego Biura FAR w Łodzi.