poniedziałek, 2020-07-13 Danieli, Irwina, Małgorzaty

Wisła WAR – małopolska

2018-12-19

W dniach 02-14.12.2018 r. w Wiśle odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych z projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim III”. 

W obiektach Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich, nasi podopieczni zmagali się z trudami ćwiczeń które zostały odpowiednio i starannie przygotowane pod rodzaj ich niepełnosprawności. Pod czujnym okiem kadry w czasie pobytu w Wiśle, uczestnicy zmagali się między innymi z koszykówką na wózkach na której dzielnie ćwiczyli kozłowanie, rzuty do kosza oraz zbieranie piłek. 

Kolejnym treningiem były zajęcia na siłowni, gdzie pomimo groźnie wyglądającego ciężkiego sprzętu nikogo nie przeraziły, wręcz odwrotnie, ciągle nam było mało, nie straszne nam były ciężkie piłki lekarskie czy ciężary.

Techniki jazdy, to nieodłączne elementy każdego warsztatu, pomogły one naszym podopiecznym, poprawić ogólną sprawność i wydolność, oraz wzbogacić umiejętności jazdy na wózku.

Basen pozwolił nam zarówno wzmocnić jak i rozluźnić nasze wyczerpane ciężkimi treningami ciała. Boccia oraz tenis stołowy również znalazły miejsce w naszym planie warsztatowym, turnieje z tych dyscyplin pozwoliły nam na bliższe poznanie się i podsyciły element rywalizacji.

Był to naprawdę miło i owocnie spędzony czas, który pozwolił zarówno kadrze jak i uczestnikom na chwilę refleksji oraz zastanowienie się nad swoją przyszłością, dalszą rehabilitacją i dążeniem do samodzielności.