niedziela, 2019-09-15 Albina, Lolity, Ronalda

Warsztat na Polanie w Chrustach

2018-10-20

Chrusty 26.09-06.10.2018 r

26 września do malowniczego świętokrzyskiego ośrodka „Polanika” przyjechała grupa 10 uczestników biorących udział w programie ,,Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim III’’. Na miejscu oczekiwała na nich 10-osobowa kadra.

Wspólnie próbowaliśmy uaktywnić wewnętrzny potencjał uczestników potrzebny do ich dalszego rozwoju. Sprzyjały temu treningi z techniki jazdy na wózkach, zajęcia na basenie oraz liczne wykłady na różne tematy.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna jesienna aura i dobry nastrój. Realizowane działania skierowane były głównie na naukę samodzielności, wzmacnianie siły, motywowanie w celu podniesienia kompetencji społecznych. Dzięki entuzjazmowi oraz zaangażowaniu uczestników i kadry w realizację programu planowane założenia zostały w pełni zrealizowane. Warsztat, choć dość intensywny okazał się bardzo interesujący – sprzyjał zawiązywaniu nowych przyjaźni.

Mamy nadzieję że te jesienne warsztaty czasami powrócą we wspomnieniach uczestników jako pobyt, który pokazał, jak wielką radość może dać człowiekowi wspólne przebywanie – nawet z nieznanymi sobie dotychczas ludźmi …

Z życzeniami sukcesów w aktywizacji społecznej
Kadra. :-)