niedziela, 2019-09-15 Albina, Lolity, Ronalda

Otwarty na doświadczenia Warsztat Aktywnej Rehabilitacji

2018-10-19

Kołobrzeg, 25.09 - 06.10.2018

26 września, w chłodny, przyjemny poranek w Kołobrzegu dla 10 osób z niepełnosprawnością rozpoczął się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu "Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim III", który był doświadczającą przygodą i wnosił pracę popartą dużymi sukcesami uczestników jak również ich refleksjami, którzy Warsztat opisują słowami:


- bardzo potrzeby dla osób niepełnosprawnych,
- duża dawka informacji, których nigdzie nie można znaleźć,
- poznanie własnej niepełnosprawności,
- ciężko, z efektem przepracowany Warsztat,
- kilkanaście dni spędzonych w miłej atmosferze.

Podczas Warsztatu zrealizowano założenia wynikające z harmonogramu oraz przeprowadzono wiele innowacyjnych treningów - jednym z ciekawszych był udział w Grze Miejskiej w Szczecinie - "Szlakiem Legendy" - Integracyjna Gra Miejska FAR, która została wpisana do Kalendarza Światowego Dnia Turystyki i realizowana była w ramach obchodów 15-lecia działalności Fundacji w regionie zachodniopomorskim oraz 30-lecia działalności w Polsce. Gra Miejska była dużym wyzwaniem organizacyjnym, jak i wielkim przeżyciem zwłaszcza dla uczestników Warsztatu. Na samą Grę Miejską kadra oraz uczestnicy jechali pociągiem, mierząc się z licznymi sytuacjami życia codziennego - był to doskonały trening kompetencji społecznych. Podczas Gry Miejskiej uczestnicy oraz kadra aktywnie uczestniczyli w imprezie, podążając szlakiem legendy Gryfów Pomorza Zachodniego.

Podczas Warsztatu uczestników oraz kadrę odwiedzili Goście:

  • przedstawiciel firmy WINNCARE przeprowadził specjalnie dla uczestników oraz kadry spotkanie warsztatowe. Tematem spotkania było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań transferowych i rehabilitacyjnych dla osób z różnorodnymi niepełnosprawościami, a także przedstawienie systemów przeciwodleżynowych. Na czas trwania Warsztatu firma WINNCARE udostępniła uczestnikom do testowania materace oraz poduszki przeciwodleżynowe. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem za co w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy.
  • Fundacja Złotowianka zaprezentowała ciekawą formę aktywności dla osób z niepełnosprawnością - RaceRunning - sport polegający na bieganiu przy użyciu trójkołowego roweru bez pedałów - poruszanie się, odpychając od podłoża nogami, opierając tułów na specjalnej podporze. Fundacja Złotowianka udostępniła uczestnikom oraz kadrze specjalistyczne rowery, dzięki którym wszyscy mogliśmy odkryć nową formę aktywności ruchowej i znaleźć drogę do kolejnej dyscypliny sportowej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem za co w imieniu uczestników również serdecznie dziękujemy.

Wszystkim życzymy wielu sukcesów na drodze do samodzielności.
Trzymamy kciuki, Kadra Warsztatu :)