poniedziałek, 2019-06-24 Danuty, Jana, Janiny

Warsztat AR 24.09-06.10.2018

2018-10-06


W dniach 24.09 – 06.10.2018 w Ośrodku Konferencyjno-Sportowym „Solpark” w Kleszczowie w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim III” odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji.

Przez pierwsze dni kadra warsztatu przygotowywała się na przyjazd uczestników, by później móc z pełnym zapałem ruszyć do pracy.

Po przyjeździe uczestników i podzieleniu ich na grupy treningowe zaczęliśmy pracę nad osiągnięciem jak największej sprawności i samodzielności. Każdego dnia odbywały się zajęcia z techniki jazdy, gier zespołowych, dyscyplin sportowych, treningi ogólnousprawniające oraz zajęcia na pływalni. Wszystkie treningi były dla nas wyzwaniem, z którym mimo ograniczeniom i barierom zmierzyli się wszyscy – uczestnicy i kadra, oraz dzięki współpracy wszyscy je pokonali. Dzięki dużemu doświadczeniu kadry oraz zaangażowaniu uczestników wszystkie treningi przynosiły nam dużo satysfakcji, bardzo pozytywnie wpływały na naszą kondycję fizyczną oraz siłę.

Poza treningami, które rozwijały nasze umiejętności mieliśmy czas na gry i zabawy, podczas których mogliśmy nauczyć się działania w zespole oraz podejmowania decyzji biorąc pod uwagę predyspozycje grupy. Rywalizacja również wpłynęła na nas motywująco. Całość dopełniały zajęcia teoretyczne z edukacji prozdrowotnej oraz treningi kompetencji społecznych.

Warsztat podsumowaliśmy uroczystym zakończeniem, wręczeniem dyplomów oraz wspólnymi grami. Jesteśmy przekonani, że czas, który spędziliśmy razem na warsztacie będziemy wspominać bardzo długo. Był on dla nas bardzo aktywny oraz pouczający.

Dziękujemy kadrze i uczestnikom.