piątek, 2020-01-24 Felicji, Roberta, Sławy

Projekt SMARTmeble

2018-09-19


Zachęcamy do zapoznania się z projektem SMARTmeble prowadzonym przez Uniwersytet Szczeciński Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz firmę EURO-MAX przy współpracy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski.

Zadaniem projektu jest opracowanie prototypowego zestawu SMARTmebli o zróżnicowanym zastosowaniu, począwszy od mebli kuchennych, biurowych do np. stanowiących wyposażenie pokoju dziecięcego, sypialni, korytarza, miejsca pracy lub budynków użyteczności publicznej, wyprodukowanego przez firmę Euro-Max s.c., przystosowanego do potrzeb osób ze zróżnicowanymi sprawnościami.

W dniu 11.05.2018 r. odbyła się Inauguracja projektu SMARTmebli, podczas której zaprezentowano propozycję mebli do rożnych pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. W prototypach zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających osobom ze zróżnicowanymi sprawnościami korzystanie z mebli w domu i przestrzeni publicznej.

W trakcie pierwszego etapu przebiegu projektu informację o potrzebach i propozycjach rozwiązań, w które powinny być wyposażone prototypy mebli, zbierano przy pomocy ogólnodostępnej ankiety. Projekt również daje możliwość indywidualnego testowania SAMRTmebli na wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Wystawa prototypów mebli będzie dostępna do końca października 2018r.

Zachęcamy osoby, które nie miały dotychczas możliwości testowania SMARTmebli, do umawiania się za pomocą formularza, który zamieszczuny jest tu» 

lub poprzez stronę projektu: http://smartmeble.euro-maxsc.pl 

Zachęcamy także do obejrzenia filmiku obrazującego możliwości funkcjonalne mebli z perspektywy osoby poruszającej się na wózku.

Serdecznie zapraszamy,
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”
region zachodniopomorski