piątek, 2020-01-24 Felicji, Roberta, Sławy

Aktywność na WAZ w Czudcu od 18 do 26 lipca 2018

2018-08-08

Beneficjenci 19.07.2018 r. z wielką dozą niepewnością przyjechali na WAZ do Czudca.

W zarysie wiedzieli, że będą zwiększać swoje kompetencje w poruszaniu się na rynku pracy, oraz wzmacniać swoją sprawność psychofizyczną.

Już w pierwszym dniu mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną i potwierdzić ją w testach: rzucie piłką sprzed klatki piersiowej i za głowy, sprincie, jeździe na czas slalomem oraz w pokonaniu najdłuższej odległości w czasie. Takie same testy zostały przeprowadzone na końcu WAZ, aby każdy mógł poprawić swoje wyniki. W większości to się udało, co oznacza, że wszystkie przeprowadzone treningi dały zamierzone rezultaty.

Treningi, na których można było zwiększyć swoją sprawność fizyczną to: technika jazdy, trening ogólno-usprawniający, dyscypliny sportowe, gry i zabawy oraz pływanie.

Piękna słoneczna pogoda, która nam dopisywała, sprzyjała wieczornym codziennym spacerom. A deszcz, który od czasu do czasu u nas gościł, zawsze nam sprzyjał i padał wtedy, kiedy byliśmy w budynku, w sklepie lub pod zadaszeniem Urzędu Gminy.

W trakcie WAZ-u odbywały się treningi z kompetencji społecznych, które prowadziła kadrowiczka, a zarazem psycholożka, Basia. Na tych zajęciach odkrywaliśmy nasze mocne i słabe strony w codziennym zachowaniu, naszą interpretację innych w stosunku do nas, naszą pamięć, bystrość i spostrzegawczość. Niejednokrotnie wywoływały one u nas uśmiech, zdziwienie lub chwilową niepewność, ale zawsze kończyły się dobrym akcentem.

Aby WAZ był w pełni zrealizowany gościliśmy przez 3 dni doradcę zawodowego Pawła Krzemińskiego, który wprowadzał wszystkich w tajniki poruszania się po rynku pracy, pracował nad autoprezentacją, komunikacją oraz nad metodami radzenia sobie ze stresem w działaniu na rynku pracy.

Każdy z Beneficjentów mógł zinterpretować i zweryfikować swoje plany zawodowe, mógł porozmawiać indywidualnie o swoich potrzebach i wątpliwościach. Dlatego też częste było określenie wśród beneficjentów „odbyliśmy burzę mózgu”. I dlatego myślę, że wszyscy byli zadowoleni, bo każdy znalazł coś dla siebie i mógł zaplanować swoje dalsze działanie.

Zatem dziękuję Wam, Beneficjenci, za przyjazd i za wspaniałą atmosferę oraz Wam, Wolontariuszom i Kadrze, za zaangażowanie, aby WAZ był przeprowadzony bezpiecznie i ciekawie.

Prowadzący WAZ

A tak komentuje lipcowy WAZ w Czudcu jeden z uczestników »»»