środa, 2020-01-22 Dominiki, Mateusza, Wincentego

Warsztat pełen tajemnic

2018-08-03


Kleszczów 23-28.07.2018 r.

Pod koniec upalnego lipca 2018 r. 12 śmiałków stawiło się punktualnie w ośrodku Solpark w Kleszczowie, aby wziąć udział w Warsztatach Społeczno-Psychologicznych realizowanych przez region łódzki FAR. Na miejscu czekała już na nich kadra i Pani psycholog.

Już pierwszego dnia wszyscy się poznali i rozpoczęła się wspólna przygoda. A działo się wiele: było dużo zajęć, napięty harmonogram, mało snu ale nikt nie narzekał. Uczestnicy i kadra z zapałem codziennie realizowali napięty program.

Podczas zajęć prowadzonych przez Roksanę, budowano umiejętności społeczne, przeprowadzano zajęcia motywacyjne i wypracowywano cele i możliwości ich realizacji.

Na zajęciach kompetencji społecznych uczestnicy mieli okazję brać udział w treningach, podczas których wypracowano kooperację i współzawodnictwo w grupach. Ale i tak wszyscy chcieli więcej.- wszystkich wciągnęła pasjonująca gra w „Mafię” i mocno wieczorne godziny spędzali na znalezieniu odpowiedzi kto jest z Mafii i kto z kim trzyma.

Jednak w prawdziwe pole wszyscy udali się ostatniego dnia, aby z najlepszego możliwego punktu obserwować pełne zaćmienie księżyca. Tzw. „dziura”, czyli taras widokowy KWB Bełchatów, okazał się miejscem magicznym o tej porze dnia, poza tak rzadkim zjawiskiem, przy gwiazdach i opowieściach Zolka wszyscy podziwiali rozświetloną nocą kopalnię. Było tajemniczo i pięknie.

Kilka dni, kilka osób, a tak dużo emocji i wrażeń które zapamiętamy na długo.

Monika Mazur

 „SKUTECZNA aktywizacja społeczna i zawodowa 70 osób z niepełnosprawnościami z woj. łódzkiego szansą na AKTYWNOŚĆ”

Regionalny Program Operacyjny Woj. Łódzkiego na lata 2014-2020