środa, 2020-01-22 Dominiki, Mateusza, Wincentego

Bogaty w doświadczenia szczeciński WAZ

2018-07-16

Wizytacja w Powiatowym Urzędzie Pracy,
Przemieszczanie się po Szczecinie komunikacją miejską,
Dzień pracy - doświadczyć różnych zawodów,
„Randka z pracującym” - warsztaty z pracującymi osobami z niepełnosprawnością,
Indywidualne rozmowy dotyczące sytuacji zdrowotnej i życiowej,
Wyjście do szczecińskiego Muzeum Narodowego,
Wyjście do kina, Udział w koncercie charytatywnym,
Warsztaty integracyjne,
 

Warsztaty z Doradztwa Zawodowego,
Zwiedzanie Szczecina,
Wspólne kibicowanie podczas meczu Polska : Kolumbia,
Konna przejażdżka po Wałach Chrobrego… 
….To rozmaite aktywności, w których brali udział uczestnicy oraz kadra Warsztatu Aktywizacji Zawodowej, który po raz pierwszy przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji FAR region zachodniopomorski przeprowadzony został w Szczecinie w terminie 20-28.06.2018r.
Dzięki dużym możliwościom, jakie stwarza miasto Szczecin, uczestnicy warsztatu mogli trenować umiejętności społeczne w różnych interesujących, kształtujących oraz rozszerzających horyzonty miejscach, ciekawie i w miłym towarzystwie spędzając przy tym czas.

Ponadto dużą dawkę wiedzy oraz umiejętności przyniosły warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego, prowadzone przez kompetentną i doświadczoną Doradczynię Zawodową - Elżbietę Stelmach. Warsztaty z doradztwa zawodowego każdy z uczestników oraz kadry ukończył z ogromem wartościowej wiedzy dotyczącej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętnością wystąpień publicznych, wiedzy jak walczyć ze stresem, który towarzyszy przy rozmowach z potencjalnym pracodawcą, wiedzy dotyczącej diagnozy Stylu Myślenia i Stylu Działania na bazie metody FRIS oraz tego jak efektywnie współpracować w zespole.

Uczestnicy Warsztatu uzyskali bardzo dużo istotnych informacji odnośnie szeroko rozumianego rynku pracy oraz możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Tak przepracowanego i bogatego w doświadczenia Warsztatu Aktywizacji Zawodowej życzymy każdej osobie, chcącej podnosić swoje kompetencje i dążyć do osiągnięcia zamierzonych celów.

Z pozdrowieniami,
Kadra warsztatu :-)